Київський національний університет культури і мистецтв

У статті розглядається діяльність інформаційних агентств у медіа забезпеченні міжнародної діяльності держави з огляду на те, що сучасні великі інформаційні агентства світу відіграють провідну, а в деяких аспектах і виняткову, роль у функціонуванні глобальних інформаційно-комунікаційних потоків. На прикладі вивчення функціонування Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» досягнуто мету дослідження: довести системоутворюючу роль названого інформаційного агентства в об’єктивному та привабливому представленні України у світі, поширенні міжнародних новин, розбудові позитивного міжнародного іміджу України. Застосовано такі методи дослідження як аналіз, синтез, порівняння, аналогія, класифікація, спостереження, аналіз документів. Основні одержані висновки роботи полягають у визнанні, що функціонування інформаційних агентств є важливим, потужним, але недостатньо задіяним у сучасних умовах ресурсом для просування та захисту національних інтересів і демократичних змін у нашій країні, позиціювання України на світовій інформаційній карті як незалежної та проєвропейської держави. The article deals with the activities of informational agencies in the media providing the international state activity according to the fact that current major world informational agencies play a major, and to some respect an exclusive role in the functioning of global information and communication flows. On the example of the Ukrainian National Information Agency «Ukrinform» functioning study there were achieved the main purposes of the research: to prove the role of a system-called news agency in an objective and attractive representation of Ukraine in the world, sucg as spreading the news and forming a positive international image of Ukraine. Applied research methods such as analysis, synthesis, comparison, analogy, classification, monitoring, and document analysis. The main conclusions are the recognitionof the news agencies activity to be of great importantce and powerful, but currently been not a sufficiently involved resource for promoting and protecting the national interests and democratic changes in our country, positioning Ukraine on the world information map as an independent and pro-European country. В статье рассматривается деятельность информационных агентств в медийном обеспечении международной деятельности государства, учитывая то, что современные крупные информационные агентства мира играют ведущую, а в некоторых аспектах и исключительную, роль в функционировании глобальных информационно-коммуникационных потоков. На примере изучения функционирования Украинского национального информационного агентства «Укринформ» достигнута цель исследования: доказать системообразующую роль названного информационного агентства в объективном и привлекательном представлении Украины в мире, распространении международных новостей, развитии положительного международного имиджа Украины. Применены следующие методы исследования как анализ, синтез, сравнение, аналогия, классификация, наблюдение, анализ документов. Основные полученные выводы работы заключаются в признании, что функционирование информационных агентств является важным, мощным, но недостаточно задействованным в современных условиях ресурсом для продвижения и защиты национальных интересов и демократических преобразований в нашей стране, позиционирования Украины на мировой информационной карте как независимого и проевропейского государства.

інформаційне агентство, засоби масової інформації, мас-медіа, інформаційне забезпечення, медіазабезпечення, агентства «Великої трійки», news agency, mass media, media, information support, информационное агентство, средства массовой информации, масс-медиа, информационное обеспечение, медиаобеспечение, агентства «Большой тройки»

Гарматій О. В. Інформаційне забезпечення міжнародної діяльності: роль і значення інформаційних агентств / Гарматій Ольга Василівна // Міжнародні відносини: теоретико-практичні аспекти. – 2018. – № 1. – С. 253–264. – Бібліографія: 10 назв.