Розробка технології створення планової геодезичної мережі методом несуцільних спостережень тріангуляції. Навчальний посібник з курсу “Основні геодезичні роботи”. Частина Х

Чернігівський державний інститут економіки і управління

У ІХ частині посібника досліджувалась модель тріангуляції №1, яка була взята із Практикуму з вищої геодезії МІІГАіК, 1982 року видання. У Х частині посібника досліджується модель тріангуляції №2, яка взята із Практикуму з вищої геодезії автора Б.Н.Рабіновича, 1951 року видання.

До недавнього часу одним із найпоширеніших методів побудови і згущення державних геодезичних мереж була тріангуляція. На місцевості закріплюють ряди і мережі трикутників, вимірюють горизонтальні кути і вихідні сторони або замикають ряди на пункти з відомими координатами. Розраховують всі сторони і координати пунктів находять нев’язки, і якщо вони допустимі, урівнюють тріангуляцію і роблять оцінку точності. В зв’язку з широким використанням за останній час методу визначення координат пунктів за системою GPS, особливо актуальним постає питання у поєднанні даного методу із традиційними наземними методами, такими, як полігонометрія, тріангуляція, трилатерація.

метод несуцільних спостережень тріангуляції, імітаційне моделювання, зрівноваження корелатним способом, оцінка точності

Літнарович Р. М. Розробка технології створення планової геодезичної мережі методом несуцільних спостережень тріангуляції : навчальний посібник з курсу "Основні геодезичні роботи" / Р. М. Літнарович ; Чернігівський державний інститут економіки і управління - Чернігів, 2001. - Ч. Х . - 45 с.