Подано огляд матеріалів найважливішої щоденної газети у Львові “Діло” за 1933 рік про голод у Радянській Україні в 1932—1933 рр. На підставі цих повідомлень автор доходить висновку, що західноукраїнське суспільство знало про цю катастрофу уже на початку 1933 року. Тільки в другій половині цього року воно зуміло організуватися до протесту проти голодового геноциду українців.

Калинець І. М. В очікуванні катастрофи (про голодомор у Радянській Україні на сторінках “Діла” в першому півріччі 1933 року) / І. М. Калинець // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2003. – № 493 : Держава та армія. – С. 222–234.