Робота присвячена вивченню тріщин як чутливих індикаторів напруженого стану порід. На основі дослідження сколових тріщин проведено реконструкцію полів напружень для порід тростянецької вулканогенної товщі та суміжних осадових утворень у басейні ріки Чорна Тиса.Статья посвящена изучению трещин как чувствительніх индикатора напряженного состояния горніх пород. На основании исследования трещин скалівания проведена реконструкция полей напряжений для тростянецкой вулканогенной толщи и смежніх осадочных образований в бассейне реки Черная Тыса.The article is devoted to the study of cracks, as sensitive indicators of the tense state of rock. On the basis of research of cracks the reconstruction of the fields of tensions is conducted for the rock of Trostyanets volcanic rock strata and adjoining formation in the basin of the river of Chorna Tysa.

тріщини сколу, локальні поля напружень, типи полів напружень, тростянецька вулканогенна товща, трещины скалывания, локальные поля напряжений, тростянецкая вулканогенна толща, cracks, local tension fields, types of the tension fields, Trostyanets volcanic stratum

Гайдук Т. В. Поля напружень порід фронтальної частини поркулецького покрову українських Карпат у басейні ріки Чорна Тиса / Т. В. Гайдук // Геодинаміка. – 2009. – № 1 (8). – С. 59–62. – Бібліографія: с. 61.