Розвиток хімічних освіти і науки у Львівській політехнічній школі (1877–1918)

З нагоди 150-річчя від дня заснування кафедри хімічної технології у Національному університеті “Львівська політехніка” висвітлено діяльність хімічних кафедр і факультету у часи Політехнічної школи в 1877–1918 роках, проаналізовано навчальний процес і матеріально-технічну базу підготовки інженерів-хіміків, умови навчання студентів. Розглянуто створення і трансформацію хімічних кафедр, ролі їхніх керівників. Охарактеризовані науково-педагогічна та громадська діяльності відомих вчених і педагогів А. Фройнда, Ю. Медведського, Б. Павлевського, Р. Залозецького, С. Нементовського, їхній внесок у розвиток Політехніки і Галичини.
On the 150th anniversary occasion of the Department of Chemical Technology at the Lviv Polytechnic National University founding, the activities of chemical departments and faculties at the time of Polytechnic School in 1877–1918 and the conditions of study of students was covered. Creation and transformation of chemical departments and the role of their leaders was considered. Scientific-pedagogical and public activities of famous scientists and teachers such as August Freund, Yulian Medvedskyi, Bronislaw Pawlewski, Roman Zaloziecki, Stefan Niementowski, Ignacy Moscicki, their contribution to development of Lviv Polytechnic and Galicia was characterized.

історія, Політехнічна школа, кафедра, хімія, хімічна технологія, history, Polytechnic school, department, chemistry, chemical technology

Блажівський К. І. Розвиток хімічних освіти і науки у Львівській політехнічній школі (1877–1918) / К. І. Блажівський // Chemistry, Technology and Application of Substances. — Lviv : Lviv Politechnic Publishing House, 2021. — Том 4. — № 2. — С. 1–9.

Endorsement

Review