Thumbnail Image

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Аналізується використання філософських категорій Арістотеля «особа», «субстанція», «істота», «натура», «прикмети-властивості», «моральність», «способи буття» у творі «Тренос» (1610) православного полеміста Мелетія Смотрицького для захисту східнохристиянської інтерпретації догмату про походження Святого Духа, що був одним із питань полеміки між Західною та Східною церквами. Using Aristotle’s philosophical categories, such as «creature», «substance», «person», «nature», «properties», «morality», «methods of being», in orthodox polemicist Meletiy Smotricky’s «Trenos» (1610), is made in the article. Special attention is paid to using these categories with a purpose of defense eastern orthodox interpretation of dogma about the origin of the Saint Spirit in polemic betweenWestern and East Churches.

Трійця, Бог-Отець, Бог-Син, Святий Дух, філіокве, особа, субстанція, істота, прикмети-властивості, способи буття, догмат, східнохристиянська теологія, Trinity, Father, Son, Saint Spirit, filiokve, creature, substance, person, properties, methods of being, dogma, eastern orthodox theology

Квасюк Л. Філософські категорії Арістотеля в аргументації на захист східнохристиянської інтерпретації догмату про походження Святого Духа у «Треносі» (1610) Мелетія Смотрицького / Лариса Квасюк // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2010. – № 661 : Філософські науки. – С. 103–108. – Бібліографія: 10 назв.

Endorsement

Review