Роль правового виховання в запобіганні плагіату в студентських наукових роботах

Галицька видавнича спілка

Дослідження зумовлене проблемою порушень прав інтелектуальної власності в Україні, про що свідчить внесення України до Списку 301. Пояснюються основні причини плагіату в студентських роботах. Вивчається обізнаність студентів з явищем плагіату та правилами цитування. Автор запропонував концепцію тренінгу стосовно плагіату та представив алгоритм його проведення. Результати дослідження можуть бути цінними для підвищення рівня академічної доброчесності. The study is dedicated to the problem of violations intellectual property rights in Ukraine, proved by the fact that it has been mentioned in the Special 301 Report. The main reasons for plagiarism in students’ papers are discussed. The awareness of the phenomenon of plagiarism and the rules of proper citation is considered. The author suggests the idea of anti-plagiarism training and presents the algorithm for its implementation. The results of the study might be valuable for improving the level of academic integrity.

плагіат, список 301, тренінг про плагіат, академічна доброчесність, студентські роботи; plagiarism, the Special 301 Report, anti-plagiarism training, academic integrity, student papers

Гачкевич А. Роль правового виховання в запобіганні плагіату в студентських наукових роботах / Андрій Гачкевич // Політика інтелектуальної власності в університетах та науково-дослідних установах : збірник матеріалів міжнародного семінару (29 лютого – 4 березня 2016 р., Львів). – Львів : Галицька видавнича спілка, 2016. – С. 138–142. – Бібліографія: 4 назви. Гачкевич, Андрій. "Роль правового виховання в запобіганні плагіату в студентських наукових роботах." У Політика інтелектуальної власності в університетах та науково-дослідних установах. Збірник матеріалів Міжнародного семінару (29 лютого – 4 березня 2016 р.), 138-42. Львів: «Галицька видавнича спілка», 2016.