Створення планової геодезитичної мережі методом парних ланок засічок. Навчальний посібник з курсу “Основні геодезичні роботи”. Частина VIII

Чернігівський державний інститут економіки і управління

Розглядаються методи польових контролей, будується модель для проведення досліджень, розробляється методика зрівноваження і досліджується точність елементів мережі. Дослідження виконується методом спотвореної моделі. Генеруються середні квадратичні похибки в діапазоні 0,7" – 2" і 5" вимірювання горизонтальних кутів. Знаючи істинні координати моделі і одержавши імовірніші координати в результаті строгого зрівноваження, появляється можливість зробити оцінку точності визначення координат, сторін і дирекційних кутів.

В розглядаємих мережах відсутні умовні рівняння фігур. Польовий контроль виконується розрахунком вільних членів базисного умовного рівняння, умовного рівняння дирекційних кутів і координатних умовних рівнянь по розробленим авторам програмах на програмованих мікрокалькуляторах МК 61 і МК 52 в польових умовах після закінчення польових спостережень на останньому пункті спостереження.

метод парних ланок засічок, імітаційне моделювання, оцінка точності, зрівноваження елементів, прив'язка до пунктів GPS

Літнарович Р. М. Створення планової геодезичної мережі методом парних ланок засічок : навчальний посібник з курсу "Основні геодезичні роботи" / Р. М. Літнарович ; Чернігівський державний інститут економіки і управління. - Чернігів, 2001. - Ч. VІІІ. - 79 с.