Незалежна етика Т. Котарбіньського у світлі християнського віровчення

Thumbnail Image

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Проаналізовано ті положення незалежної від релігії етики Т. Котарбіньського, які спричинили ідеологічну полеміку між ним і представниками католицької релігійної філософії. Окреслено специфіку етичних максим у вченні Т. Котарбіньського, який вважав, що походження моральних правил має розглядатися в історичному й практичному контекстах. Особливу увагу було приділено тим положенням етичного учення Т. Котарбіньського, які піддавалися критиці з боку прихильників християнської етики: її атеїстичній спрямованості, ігноруванні Т. Котарбіньським залежності буття людини від Першопричини (Бога). Those positions of independency of religion ethics of T. Kotarbinski are analysed in the article, which entailed ideological polemic between him and by the representatives of catholic religious philosophy. Outlined the specific of ethics rules in the studies of T. Kotarbinski, who considered that the origin of moral rules must be examined in historical and practical contexts. The special attention was spared that position of ethics studies of T. Kotarbinski, that added criticism from the side of christian ethics admirers: it atheistic orientation, ignoring of T. Kotarbinski dependences of human life on primary Cause (God).

незалежна етика, атеїзм, християнська етика, справедливість, independent ethics, atheism, christian ethics, justice

Льовкіна О. Незалежна етика Т. Котарбіньського у світлі християнського віровчення / Олена Льовкіна // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2010. – № 661 : Філософські науки. – С. 66–72. – Бібліографія: 5 назв.

Endorsement

Review