На теоретической платформе геоинформационного моделирования предложено методику автоматизации процесса структурного моделирования рельефа. Практическая реализация осуществлена на примере цифрових моделей, построенных, исходя из материалов лазерного сканирования местности. It is proposed for automatical detecting of break-lines from raster Digital Terrain Models (DTM) based on geo-informational modeling. Practical implementation is performed on the DTM, was been created from Laser Scanning.

Колб І. Методика автоматичного виділення структурних ліній рельєфу з растрових ЦМР, створених за даними лазерного сканування / І. Колб, М. Процик // Геодезія, картографія і аерофотознімання : міжвідомчий науково-технічний збірник / Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національний університет "Львівська політехніка" ; відповідальний редактор К. Р. Третяк. – Львів : Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2009. – Випуск 72. – С. 69–74. – Бібліографія: 14 назв.