Про характер сезонної зміни впливу атмосфери на супутникові віддалемірні виміри

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Сравнивается характер сезонного изменения значений атмосферных поправок, вычисленных для лазерного диапазона за формулой Марини- Марея и для радиодиапазона за формулой Саастамойнена. Сделан вывод о том, что поправки, вычисленные для радиодиапазона, имеют более выражений сезонный ход изменения, а поправки, вычисленные для лазерного диапазона, в большей мере зависят от приземного значения атмосферного давления. The change seasonal character of correction values calculated for the laser range according to the formula Marini-Murrey and for the radio range according to the formula Saastamoinen was compared. It was concluded that corrections calculated for the radio range have more seasonal character of changes and those for laser range depend mostly upon the meanings of the surface atmospheric pressure.

Паляниця Б. Б. Про характер сезонної зміни впливу атмосфери на супутникові віддалемірні виміри / Б. Б. Паляниця // Геодезія, картографія і аерофотознімання : український міжвідомчий науково-технічний збірник / Міністерство освіти і науки України, Національний університет "Львівська політехніка" ; відповідальний редактор П. М. Зазуляк. – Львів : Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2001. – Випуск 61. – С. 107–112. – Бібліографія: 5 назв.