Дослідження термічних спотворень в оптичних елементах газових лазерів

Розроблено програмне забезпечення для моделювання температурних полів та відповідних їм деформацій в оптичних елементах потужних лазерів, яке дає змогу враховувати довільні просторово-часові розподіли лазерного випромінювання, поверхневе та об’ємне поглинання у зразку, а також особливості тепло- відведення від поверхонь оптичного елемента. Проведено теоретичні та експериментальні дослідження термічних спотворень у дзеркалах аргонових лазерів. Software for simulation of temperature fields and strains in the high-power lasers optical elements was elaborated. It allows to take into account any spatially-temporary distributions of a laser radiation, surface and volumetric absorption in a sample and also features of a heat rejection from surfaces of a mirror. Theoretical and experi mental researches of thermal distortions in mirrors of argon lasers are conducted.

Петровська Г. А. Дослідження термічних спотворень в оптичних елементах газових лазерів / Г. А. Петровська, I. B. Демкович, Я. В. Бобицький // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2001. – № 423 : Електроніка. – С. 50–58. – Бібліографія: 3 назви.