Кристалічна та доменна структура рідкісноземельних галатів і алюмінатів

Досліджено кристалічні структури та термічне розширення рідкісно-земельних галатів і алюмінатів та твердих розчинів на їх основі в інтервалі температур 10.. .1300 К. Встановлено загальні закономірності двійникування в кристалах зі структурою типу GdFeO3. Результати можуть бути використані для пошуку нових підкладкових матеріалів для ВТНП плівок та плівок манганітів з магніто- резистивним ефектом. The crystal structures and thermal expansion of rare-earth gallates and aluminates and their solid solutions were investigated in the temperature range 10 K - 1300 K. General rules of twinning were established for the crystal with GdFeO3 type structure. The results can be applied for search of new substrate materials for HTSC films and manganite films with colossal magnetoresistance.

Кристалічна та доменна структура рідкісноземельних галатів і алюмінатів / Л. О. Василечко, А. О. Матковський, Д. І. Савицький, М. Берковський, У. Бісмайєр, І. М. Сольський, Ф. Вальрафен // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2002. – № 459 : Електроніка. – С. 61–75. – Бібліографія: 63 назви.