Етапи еволюції закомарного завершення храмів Київської Русі

Thumbnail Image

Видавництво Львівської політехніки

Проаналізовано та узагальнено матеріали, присвячені перекриттю храмів київської та чернігівської школи ХІ–ХІІ ст. у контексті еволюції закомарного храму. Виявлено п’ять варіантів конструктивного вирішення та компонування перекриттів компартиментів між раменами просторового хреста і відповідних цим варіантам різновидів завершень фасадів. Висунуто гіпотезу про заключний етап розвитку закомарного храму, у якому могли застосовувати хрестові склепіння, які найбільше відповідають естетичній моделі такого типу храму.

храм, перекриття, склепіння, закомара, фасад, Київська Русь, ХІ–ХІІ століття, temple, overlap, vault, arched gable (zakomara), facade, Kyivan Rus, ХІ–ХІІ centuries

Міхеєнко К. М. Етапи еволюції закомарного завершення храмів Київської Русі / К. М. Міхеєнко // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: Архітектура : збірник наукових праць. – 2015. – № 836. – С. 36–44. – Бібліографія: 22 назви.

Endorsement

Review