Бінарна структура ідентичності в світлі девіантної поведінки

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Девіантна поведінка представлена як відкритість людини до нового у її спробі адаптації до недоладного. Система бінарних опозицій уможливлює переступ в межах власного контексту. Ідентичність особистості розглядається як результат боротьби суспільних сфер проти бунтарства і переступу. Вона має бінарну структуру самість/інакше (заради-чого), я/інший, я/чужий і зумовлює існування есенціалістського (нормативного) і антиесенціалістського (девіантного) типу поведінки. A deviantion behaviour is presented as an openness of man to new in its attempt of adaptation to clumsy. The system of binary oppositions does possible transgress within the limits of own context. The identity of personality is examined as a result of fight of public spheres against rebelliousness and transgress. It has a binary structure of self/otherwise (for the sake of), I/another, I/stranger and predetermines existence of esentsialist (normative) and antiesentsialist (deviant) type of behaviour.

девіантна поведінка, бінарні опозиції, семіотична відмінність, самість/інакше (заради-чого), я/інший, я/чужий, deviantion behaviour, binary oppositions, semiotic difference, self/otherwise (for the sake of), I/another, I/stranger

Мазур Л. Бінарна структура ідентичності в світлі девіантної поведінки / Любов Мазур // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2010. – № 661 : Філософські науки. – С. 8–13. – Бібліографія: 10 назв.