Штарківські підрівні ІОНА Тm3+ в кристалах YALO3

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Досліджено спектроскопічні властивості кристалів YAlOj, легованих іонами Tm3+. Досліджено поляризовані спектри поглинання цих кристалів, а також спектр люмінесценції при збудженні мультиплету 'G4, що дозволило встановити енергетичні позиції та проаналізувати симетрію штарківських підрівнів мультиплетів 3F4, 3Н4, 3F3, 3F2, ^.і та !D2 іона тулію в кристалі YAlOj. Spectroscopic properties of Tm-doped YAP single crystals have been investigated. We have studied polarized absorption spectra of these crystals as well as luminescence spectrum at the excitation of G4 thulium manifold. This allowed us to find the energy positions and to analyze symmet YAIO3 crystals.

Штарківські підрівні ІОНА Тm3+ в кристалах YALO3 / Д. Савицькнй, Н. Мартинюк, А. Матковський, Я. Жидачевський, Д. Сугак, М. Качкан, М. Маліновський // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2004. – № 514 : Електороніка. – С. 52–60. – Бібліографія: 11 назв.