Експериментально досліджено вплив металічних наночастинок Ag на електро-фізичні характеристики індукованих холестериків на основі нематичної матриці 5CB з добавкою закручуючої домішки. Виявлено вплив наночастинок на діелектричні властивості рідкокристалічних матеріалів. The experimental investigations of influence of metallic Ag nanoparticles on the electrophysical characteristics of induced cholesterics, based on 5СВ nematic matrix with twisted dopands are carry out. The influence of nanoparticles on the dielectric properties of liquidcrystal materials is shown.

холестеричний рідкий кристал, крок спіралі, діелектрична анізотропія, наночастинки, холестерико-нематичний перехід, константи пружності, cholesteric-nematic liquid crystal, spiral pitch, dielectric anisotropy, nanoparticles, cholesteric-nematic transition, elastic constants

Вплив металічних наночастинок Ag на електрооптичні властивості рідкокристалічних матеріалів / З. М. Микитюк, А. В. Фечан , О. Є. Сушинський, О. Й. Ясиновська, В. І. Коцун, В. В. Левенець, О. С. Заіченко, О. М. Шевчук // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2010. – № 681 : Електроніка. – С. 139–143. – Бібліографія: 8 назв.