Для опису діелектричних властивостей лавоподібних паливовмісних матеріалів об’єкту “Укриття” запропоновано статистичний підхід, який грунтується на трактуванні цих матеріалів як невпорядкованих систем із нерівноважним типом безладу. Термодинамічні функції системи розраховані із використанням методу реплік. Отримано вираз для статичної діелектричної сприйнятливості, показано, що в певній температурній області у її поведінці спостерігається слабке відхилення від закону Кюрі-Вейса. For the description of dielectric properties of lava-like fuel-containing materials in "Shelter" object a new statistical method is proposed. In this approach the materials under investigation are considered as a disordered system with a non-equilibrium type of disorder. The replica method is used for calculation of thermodynamic functions of the system. The expression for static dielectric susceptibility is obtained. It is observed that in a certain temperature region a weak deviation from the Curie-Weiss low for the dielectric susceptibility take place.

лавоподібні паливовмісні матеріали, діелектрична сприйнятливість, lave-like fuel-containing materials, dielectric susceptibility

Кориневський М. Про розрахунок статичної діелектричної сприйнятливості лавоподібних паливовмісних матеріалів об’єкта “Укриття” / М. Кориневський // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2006. – № 566 : Фізико-математичні науки. – С. 81–90. – Бібліографія: 16 назв.