Центри забарвлення в кристалах YAІ03

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Наведені результати комплексного дослідження центрів забарвлення в кристалах ітрій-алюмінієвого перовськіту (YAlOj), яке містить встановлення взаємозв’язку ростового забарвлення кристалів з технологічними умовами їх одержання, дослідження радіаційно- і термоіндукованих змін оптичних властивостей як номінально чистих, так і легованих кристалів YAlOj, з метою розуміння природи ростового та індукованого забарвлення цих кристалів. The paper presents results of the complex study of color centers in yttrium-aluminum perovskite (YAlOj) crystals. The study includes an establishing of correlation between growth coloration of the crystals and technological parameters of crystal growth. It includes also investigation of changes of optical properties stimulated by radiation and temperature in pure and doped YAIO3 crystals with the purpose to understand nature of the growth and induced coloration of the crystals.

Центри забарвлення в кристалах YAІ03 / Я. А. Жидачевський, А. О. Матковський, Д. Ю. Сугак, Д. І. Савицький // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2004. – № 514 : Електороніка. – С. 118–129. – Бібліографія: 25 назв.