Інтелектуальна система формування персональних освітніх траєкторій в галузі ІТ

Проаналізовано процеси розвитку освітньої галузі на етапах середньої та вищої освіти. Запропоновано створити інтелектуальну рекомендаційну систему для формування персональних освітніх траєкторій. Вибір майбутнього фаху зазвичай залежить від великої кількості найрізноманітніших чинників, але в основі процедур ухвалення відповідних рішень покладено середній рівень успішності здобувача освіти у певних предметних областях. Такий процес супроводжується аналізом таких чинників, як особисті вподобання, майбутні перспективи та комплекс соціокомунікаційних параметрів. Запропонована система повинна враховувати ризики та здійснювати пошук оптимальних шляхів формування ефективної освітньої траєкторії. Успішне функціонування системи істотно залежить від рівня реалізації автоматизованого інформаційно-технологічного комплексу, який створюється для забезпечення потреб у формуванні освітнього менеджменту, котрий покликаний забезпечувати її повними та актуальними даними для коректного виконання нею відповідних завдань. Опрацювання великих обсягів інформації як правило передбачає обов’язкове використання “великих даних” з метою якомога повнішого та поглибленого аналізу та дослідження зазначеної проблеми.
The existing development of the educational field at the intermediate stage of secondary and higher education is analyzed. The idea of creating a kind of intellectual recommendation system for creation of personal educational trajectories is proposed. Statistically, it is fair to assume that the choice of a future profession depends on different factors, but the basis is always grounded on at least an average level of success in the relevant subject areas. This process is accompanied by thorough analysis of personal preferences, future perspectives and social and communication elements. The proposed system should consider the potential risks and search for the best ways to create an effective learning trajectory. The functioning of the system mostly depends on the Automated Educational Management Information Complex, which will be able to provide it with data for correct completion of the task. Processing such amount of information makes it imperative to include the concept of big data in order to investigate the problem as widely as possible.

освітня траєкторія, АІКОМ, великі дані, предметна область, ІТ-галузь, educational trajectory, AEMIC, big data, subject area, IT

Пришляк А. Інтелектуальна система формування персональних освітніх траєкторій в галузі ІТ / Андрій Пришляк, Наталія Кунанець, Володимир Пасічник // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Інформаційні системи та мережі. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2020. — № 7. — С. 42–50.