Архітектура. – 2004. – №505

Permanent URI for this collectionhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/8421

Вісник Національного університету "Львівська політехніка"

У Віснику опубліковано результати науково-дослідних робіт професорсько-викладацького складу Інституту архітектури Національного університету “Львівська політехніка”, а також інших вищих навчальних закладів. Pозглянуто актуальні проблеми теорії та практики в архітектурі і містобудуванні, подано результати досліджень в галузі історії архітектури, збереження та реставрації пам’яток архітектури. Висвітлено питання, що стосуються сакральної архітектури, будівництва і реконструкції житлових та громадських споруд, ревалоризації та модернизації архітектурних об’єктів. Для наукових працівників та інженерів, які працюють в галузі в галузі архітектури.

Вісник Національного університету "Львівська політехніка" : [збірник наукових праць] / Міністерство освіти і науки України, Національний університет "Львівська політехніка. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2004. – № 505 : Архітектура / відповідальний редактор Б. С. Черкес. – 480 с. : іл.

Search Results

Item
    Проблема реконструкції архітектурно-світлового середовища Львівської галереї мистецтв
    Проаналізовано кількісні та якісні характеристики природного освітлення вистав- кових залів мистецької галереї. Розроблено архітектурні пропозиції реконструкції будинку галереї з метою покращання системи освітлення та створення комфортних умов внутрішнього середовища.
    Item
    Освітлення - це мистецтво створення настрою
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2004) Краль, З.
    На фоні загального історичного розвитку світлотехніки розглядаються сучасні досягнення польської фірми “GOLLAND” у галузі освітлення архітектурних об’єктів.
    Item
    Екологічно-світлокліматичні аспекти садибної архітектури Прикарпатського регіону
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2004) Казаков, Г. В.; Нестерович, Е. А.
    Проаналізовано вплив природно-екологічних та світлокліматичних чинників Прикарпатського регіону на вибір орієнтації малоповерхового житла.
    Item
    Вплив інсоляції на архітектурно-пластичне вирішення фронту забудови
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2004) Ідак, Ю. В.
    Розглянуто питання про вплив природного освітлення на архітектурно-пластичне вирішення фронту забудови. Сонячне світло змінює пластичну виразність об’ємів, під- креслюючи форму та окремі елементи.
    Item
    До питання про встановлення і розвиток дизайну на Закарпатті XIX–XX століття
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2004) Павлів, А. П.; Мільчевич, С.
    Наведено факти з історії промислового та графічного дизайну Закарпаття, що доводять актуальність їх наукового дослідження в цьому регіоні.
    Item
    Європейське середовище - європейському місту: (львівська дизайнерська школа - минуле,сучасність) )
    Людина творить для себе предметне середовище, яке необхідне їй для задоволення життєвих потреб і тому звернення до такого феномену, як дизайн у філософському розумінні – до цілісної системи мислення, яка здатна творити ідеї у напрямку максимального упорядження життєдяльності і образотвореня її гармонійного предметного середовища, що базується на багатьох науках, є актуальним. Формування системи національного дизайну обумовлює розробку та реалізацію відповідних загально державних заходів, законодавчо-нормативне забезпечення, впровадження регіональної політики з дизайну; заходів з підготовки спеціалістів, розвитку теорії, методології і практики дизайнерської діяльності, розвитку інформаційної політики та міжнародних зв’язків.
    Item
    Архітектурна організація довкілля в аспекті українських традицій
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2004) Дида, І. А.
    Проаналізовано генезис, особливості українських архітектурних традицій, зокрема в архітектурній композиції довкілля. Охарактеризовано розвиток українських традицій в сучасній архітектурі. Визначено заходи щодо оптимізації цього процесу в майбутньому.
    Item
    Терміни в церковній архітектурі: переклад з англійської та їх тлумачення
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2004) Казимира, З. І.
    В історичному аспекті подано термінологію церковної архітектури англійською мовою, етимологію термінів, їх тлумачення та переклад. Матеріал статті супроводжується схематичним зображенням різних об’єктів церковної архітектури.
    Item
    Методика ідентифікації та верифікації різночасових елементів розпланувально-просторової системи історичного міста (на прикладі міста Белза )
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2004) Бевз, М. В.
    Викладено методичні положення щодо ідентифікації та верифікації історичних розпланувально-просторових систем українських міст. Принципи їх застосування розкриті на прикладі Белза – одного з найстаріших міст західноукраїнського регіону, яке характеризується збереженням кількох різночасових розпланувальних систем.
    Реконструкція ботанічного саду на Центнерівці у м. Львові
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2004) Дідик, В. В.
    Розглянуто проблеми реконструкції ботанічного саду на Цетнерівці на багатофункційній основі з метою його охорони, збереження та створення умов для розвитку і вдосконалення екологічного виховання суспільства.