Architectural Studies. – 2017. – Vol. 3, No. 1

Науковий журнал

Засновник і видавець Національний університет «Львівська політехніка». Виходить двічі на рік з 2015 року.

Architectural Studies = Архітектурні дослідження : [науковий журнал] / Lviv Polytechnic National University ; [editor-in-chief B. Cherkes]. – Lviv : Lviv Politechnic Publishing House, 2017. – Volume 3, number 1. – 64 p.

Зміст (том 3, № 1)

Content (Vol. 3, No 1)

Palladio’s artistic heritage and architectural traditions: conceptual parallels
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2017-03-19) Дида, Ірина; Dyda, Iryna; Lviv Polytechnic National University
    У статті розглянуто феномен палладіанізму в архітектурі в аспекті факторів та обставин, що сприяли його виникненню, поширенню і особливій популярності в східноєвропейському регіоні.
    The factors of impulse modeling the territory as a part of transitional nature of modern city planning
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2017-03-19) Павлів, Андрій; Pavliv, Andriy; Lviv Polytechnic National University
    Стаття розкриває проблему поступової зміни спрямованості містобудівельного дискурсу під впливом критичного переосмислення спадщини модерністського проектування та низки нових соціальних ы технологічних ініціатив межі ХХ–ХХІ століть.
    Features of formation and functioning fortresses of Dniester line of defense
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2017-03-19) Рибчинський, Олег; Литвинчук, Ілля; Rybchynskyy, Oleh; Lytvyncuk, Ilia; Lviv Polytechnic National University
    В статті аналізовано недостатньо вивчений період розбудови фортифікації на території України в кінці XVIII століття та оглядає їхній сучасний стан. Автори проводять паралелі між економічним розвитком і статусом міст при фортецях та трансформацією фортечного простору.
    Fundamental principles of architectural internal arrangements of space of spiritual-retreat centre
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2017-03-19) Голубчак, Катерина; Holubchak, Kateryna; Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas
    У цьому дослідженні, на основі аналізу сучасного досвіду архітектурної організації духовно-реколекційних центрів, виявлено основні тенденції та вимоги, що пред'являються до інтер'єрного вирішення цих споруд. Запропоновано принципи та рекомендації для дизайнерів та архітекторів, якими доцільно керуватись при організації внутрішнього простору духовно-реколекційних центрів.
    Dynamic monitoring of the historic centre buildings for a solar elements arrangement (using the example of Chernivtsi)
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2017-03-19) Шулдан, Лариса; Аль-Ахммаді, С. А.; Shuldan, Larysa; Al-Ahmmadi, S. A.; Lviv Polytechnic National University
    У статті розглянуто можливості інтеграції елементів сонячної енергетики в сформоване середовище історичних міст. На прикладі історичного ареалу міста Чернівці здійснено багаторівневий динамічний моніторинг будівель, подано результати попередніх розрахунків енергетичної ефективності встановлення фотоелектричних елементів на дахах.
    Architectural school of Lviv Polytechnic during the World War II
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2017-03-19) Лінда, Світлана; Linda, Svitlana; Lviv Polytechnic National University
    У статті розглянуто питання функціонування архітектурного факультету львівської політехніки у період Другої світової війни. Показано діяльність професорів в умовах становлення радянської влади, а також у ситуації німецької окупації.
    Architectural education at Lviv Polytechnic during the interwar period
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2017-03-19) Черкес, Богдан; Лінда, Світлана; Богданова, Юлія; Cherkes, Bohdan; Linda, Svitlana; Bohdanova, Julia; Lviv Polytechnic National University
    У статті розглянуто історію розвитку архітектурної освіти у Львівській політехніці у міжвоєнний період. Визначено основні напрямки розвитку архітектурної освіти цього часу, проаналізовано діяльність найвизначніших представників львівської архітектурної школи.