Автоматика, вимірювання та керування. – 2018. – №907

Вісник Національного університету «Львівська політехніка»

У збірнику наукових праць опубліковано статті, які відображають результати науково-дослідних робіт у галузі вимірювань і комп’ютеризованих засобів керування. Збірник наукових праць адресований науковим співробітникам, викладачам та інженерам, які спеціалізуються в царині автоматики, інформаційно-вимірювальної техніки та систем керування, а також докторантам, аспірантам і студентам відповідних спеціальностей.

Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Серія: Автоматика, вимірювання та керування : збірник наукових праць / Міністерство освіти і науки України, Національний університет «Львівська політехніка» ; голова Редакційно-видавничої ради Н. І. Чухрай. – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2018. – № 907. – 88 с. : іл.

Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Автоматика, вимірювання та керування

Зміст

Розроблення моделі нейронної мережі для прогнозування дорожньо-транспортних пригод
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-18) Дзелендзяк, У. Ю.; Самотий, В. В.; Пелех, О. М.; Національний університет “Львівська політехніка”; Львівський державний університет безпеки життєдіяльності; Краківська політехніка ім. Тадеуша Костюшка
    Розроблено систему для аналізу чинників, що впливають на виникнення дорожньо-транспортних пригод (ДТП), за допомогою інструментів та бібліотек мови Python. Використовуючи досліджені чинники, розроблено та досліджено нейронну мережу для прогнозування можливості виникнення ДТП. На основі спроектованої нейронної мережі розроблено веб-платформу для автоматичного прогнозування можливості виникнення ДТП та візуального відображення обчислених ризиків на найближчу добу.
    Моделювання оцінки кредитних ризиків у діяльності кредитних спілок
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-18) Кинаш, Ю. Є.; Мищишин, В. М.; Гавдьо, Р. О.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Моделювання оцінки кредитного ризику здійснено з використанням методу експертних оцінок та методу Монте-Карло. Для розрахунку кредитного ризику методом Монте-Карло застосовано нормальний та рівномірний закони розподілу. Значення кредитного ризику використано для розрахунку відсоткової ставки за кредитами.
    Підсилювач із дискретно керованим коефіцієнтом підсилення для пірометрів спектрального відношення
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-18) Проць, Р. В.; Семянистий, К. С.; Романюк, А. В.; Національний університет “Львівська політехніка”; Львівський коледж Державного університету телекомунікацій
    Розглянуто принцип побудови імпульсного підсилювача з автоматичним дискретно керованим коефіцієнтом підсилення для використання у пірометрах спектрального відношення.
    Методи та засоби діагностування роботи двигуна автомобіля за оцінкою його віброакустичних характеристик
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-18) Наконечний, А. Й.; Гетьман, О. Л.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Розглянуто сутність і потребу в діагностуванні двигунів автомобіля за допомогою аналізу його віброакустичних характеристик. Для покращення аналізу запропоновано використання вейвлет-перетворення сигналів.
    Методика визначення динамічних характеристик частотних демодуляторів з помноженням частоти
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-18) Модла, Р. М.; Ванько, В. М.; Бритковський, В. М.; Сорочинський, О. М.; Національний університет “Львівська політехніка”; Українська академія друкарства
    Розроблено методику визначення часу перехідного процесу усереднювальних частотних демодуляторів з помноженням частоти за нелінійного характеру заряду і розряду конденсатора ФНЧ. Отримано вирази для визначення часу перехідного процесу за стрибкоподібного збільшення та зменшення вхідної частоти демодулятори. Наведено залежності, які дають змогу оцінити зміну швидкодії частотних демодуляторів у разі збільшення коефіцієнта помноження частоти та різних коефіцієнтів регулювання частоти.