Архітектура. – 2007. – №585

Permanent URI for this collectionhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/3168

Вісник Національного університету "Львівська політехніка"

У Віснику опубліковано результати науково-дослідних робіт професорсько-викладацького складу Інституту архітектури Національного університету “Львівська політехніка”, а також інших вищих навчальних закладів. Pозглянуто актуальні проблеми теорії та практики в архітектурі і містобудуванні, подано результати досліджень в галузі історії архітектури, збереження та реставрації пам’яток архітектури. Висвітлено питання, що стосуються сакральної архітектури, будівництва і реконструкції житлових та громадських споруд, ревалоризації та модернизації архітектурних об’єктів. Для наукових працівників та інженерів, які працюють в галузі в галузі архітектури.

Вісник Національного університету "Львівська політехніка" : [збірник наукових праць] / Міністерство освіти і науки України, Національний університет "Львівська політехніка. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2007. – № 585 : Архітектура / відповідальний редактор Б. С. Черкес. – 196 с. : іл.

Search Results

Титульний аркуш до Вісника «Архітектура» № 585
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2007)
    Item
    Львівські еврейські духовні конституції: синагога та цвинтар
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2007) Іванов, С. О.; Криворучко, Ю. І.
    Досліджується історія, культура та архітектура давніх єврейських цвинтарів та синагог Львова XIV-XIX ст. як обєктів культурної та духовної спадщини Львова.
    Item
    Архітектурна типологія просторів для громадської діяльності в церквах М.-Д. Німціва
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2007) Проскуряков, В. І.; Кучер, А. М.
    Проаналізовано архітектурні рішення прихрамових просторів для громадської діяльності українського архітектора Мирослава-Данила Німціва. Розроблені попередні пропозиції типологічної класифікації громадських просторів в українських церквах.
    Історія кафедри архітектурних конструкцій
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2007) Кінаш, Роман
    Item
    Енергозбереження і прогностика в архітектурі
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2007) Кащенко, Т. О.
    Розглянуто питання прогнозування розвитку архітектури з погляду енерго- збереження в її різних галузях. Встановлюються зв’язки між проблемою заощадження енергії та архітектурним формоутворенням на різних рівнях: теоретичному, методич- ному та прикладному в процесі їх динамічного розвитку.
    Item
    Проблеми реконструкції ландшафно-історичного комплексу "Високий замок"
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2007) Русанова, І. В.; Тупісь, С. П.
    Визначено проблеми і основні напрямки в програмі реконструкції ландшафтно- історичного комплексу “Високий замок” (Л і К) як пам’ятки всесвітньої історичної спадщини з врахуванням етапів його формування. Надаються проектні пропозиції стосовно містобудівельних рішень і реконструкції фрагментів парку.
    Item
    Архітектура дерев'яних храмів німецьких колоністів турківщини початку ХХ ст.
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2007) Мер’є, О.
    Проаналізовано архітектуру дерев’яних храмів німецьких колоністів Турківщини початку ХХ століття.
    Item
    Пошуки стилю в архітектурі сучасного багатоквартирного житла України
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2007) Лінда, С. М.; Юрик, Я. М.
    Проаналізовано сучасну архітектуру багатоквартирного житла України з погляду стильового вирішення споруд. Виявлено головні стильові спрямування у розвитку архітектури житла, визначено їх джерела та прототипи для розвитку.
    Природа “золотого перетину”
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2007) Кузьмич, В.
    Природа “золотого перетину” розглядається з новим нестандартним підходом до теми, який ґрунтується на вивченні функції зорового апарату людини й істотно доповнює вже відомі численні праці, написані на основі композиційного аналізу об’єкта. В прикладному аспекті такий підхід дає змогу швидко зрозуміти значення перетину з метою використання його в процесі проектування.
    Item
    Структурний аналіз архітектурного ордера Львова ІІ пол. XVІ–XVII ст.
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2007) Білінська, О. Б.
    Запропоновано комплексну методику структурного аналізу архітектурного ордера Львова періоду Ренесансу. Вона містить рівневий (визначення наявності та профілювань частин ордера на певних структурних рівнях), метричний (визначення фактичної величини модуля кратності деталей з ордером) та модульний аналіз (визначення пропорцій, розмірів частин ордерів відносно модуля або нижнього діаметра колони).