Теорія і практика будівництва

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/2113

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Активність полідисперсних мінеральних компонентів та їх роль у формуванні структури та міцності цементів
    (Видавництво Львівської політехніки, 2019-02-26) Соболь, Х. С.; Марків, Т. Є.; Петровська, Н. І.; Гуняк, О. М.; Sobol, Kh. S.; Markiv, T. Ye.; Petrovska, N. I.; Hunyak, O. M.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Встановлено, що цеолітовий мінеральний компонент порівняно з перлітовим компонентом характеризується вищою пуцоланічною активністю. Показано, що за коефіцієнтом пуцоланічної активності полідисперсний цеолітовий компонент перевершує тонкодисперсний. Доведено, що висока міцність цементу із полідисперсним цеолітовим компонентом пов’язана з його активною роллю у формуванні мікро- та мезоструктури тверднучої системи. Підтверджено формування щільної, дрібнопористої та дрібнокристалічної структури цементного каменю зі вмістом полідисперсного цеоліту, з утворенням голчасто-волокнистих гідросилікатів CSH(I), які кольматують пори і армують контактні зони. Обґрунтовано функцію полідисперсного цеолітового компонента у створенні гідратаційного резерву води. Підтверджено роль полідисперсності складу цеоліту при реалізації його властивостей як активної мінеральної добавки та оптимізації гранулометричного складу на рівні мезоструктури.
  • Thumbnail Image
    Item
    Аналіз ефективності використання тонкомеленого доменного гранульованого шлаку в бетоні
    (Видавництво Львівської політехніки, 2019-02-26) Соболь, Х. С.; Марків, Т. Є.; Петровська, Н. І.; Гідей, В. В.; Sobol, H. S.; Markiv, T. E.; Petrovska, N. I.; Hidei, V. V.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Розглянуто резерви підвищення гідравлічної активності доменного гранульованого шлаку в складі портландцементу та показано необхідність збільшення тонини помолу для активізації його гідравлічних властивостей. Показано, що в результаті збільшення питомої поверхні пришвидшуються процеси сульфатно-лужної активації шлаку з утвореннням додаткової кількості структурноактивних гідратних фаз. Розглянуто питання доцільності й ефективності окремого розмелювання доменного гранульованого шлаку з подальшим введенням його до бетонної суміші замість частини портландцементу. Встановлено, що бетони із добавкою меленого гранульованого шлаку за швидкістю тверднення в початковий період поступаються бетонам на бездобавочному цементі, але у віці 28 діб досягають марочної міцності і продовжують активно тверднути в пізніші терміни. Використання золи винесення в бетоні як альтернативи тонко- меленому шлаку є менш ефективним. Показано, що використання в бетоні тонко- меленого доменного гранульованого шлаку забезпечує економію 15–20 мас.% портландцементу за гарантованих показників міцності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Фізико-механічні властивості модифікованих полегшених тампонажних сумішей
    (Видавництво Львівської політехніки, 2013) Терлига, В. С.; Соболь, Х. С.; Петровська, Н. І.; Ковальчук, М. Б.
    Досліджено вплив комплексу добавок різного функціонального призначення на механічні властивості полегшеного тампонажного розчину. Запропоновано склад розширних полегшених тампонажних матеріалів з використанням низькореакційного вапна. Influence of different functional purpose additives complex on mechanical properties of light-weight plugging mortar was investigated. Prescriptions of expanding light-weight plugging mortars with usage of low reactive lime were made.