Хімія, технологія речовин та їх застосування

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/2135

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 1829
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив пластифікаторів на властивості епоксинафтополімерних покриттів
    (Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”, 2000-01-25) Похмурська, Михайлина; Гуменецький, Тарас; Зінь, Іван; Білий, Левко; Державний університет “Львівська політехніка”; Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України
    Досліджено вплив пластифікаторів на антикорозійні властивості полімерних покриттів на основі епоксидіанової та функціональних нафтополімерних смол. Встановлено, що найвищою водо- та хімтривкістю, стабільністю адгезійного зв’язку в корозійноактивних середовищах характеризуються покриття, пластифіковані бутадієн-нітрильним каучуком, який добре суміщається з іншими складовими та, завдяки наявності в своїй структурі реакційноздатних карбоксильних груп, зв’язується з ними в єдину тривимірну сітку та не вимивається середовищами під час експозиції.
  • Thumbnail Image
    Item
    Одержання нафтополімерних смол в присутності диепоксидної похідної 4,4’-азо-біс(4-ціанпентанової) кислоти
    (Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”, 2000-01-25) Оринчак, С. І.; Новосад, О. В.; Братичак, М. М.; Державний університет ’’Львівська політехніка”
    Розглянуті деякі аспекти впливу диепоксидної похідної 4,4- азо-біс(4-ціанпентаново‘0 кислоти (ДЕПАЗК) на одержання нафтополімерних смол. Наведені експериментальні дані про особливості синтезу ДЕПАЗК. Вивчено закономірності процесу ініційованої полімеризації фракції С9. Досліджено вплив ініціатора та температури на вихід та фізико-хімічні характеристики синтезованих нафтополімерних смол.
  • Thumbnail Image
    Item
    Аніонні флокулянти на основі щепленого кополімеру
    (Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”, 2000-01-25) Момот, Леся; Шляхтун, Тетяна; Желтоножська, Тетяна; Сиромятніков, Володимир; Київський університет імені Т.Г. Шевченка
    Розглянуто кінетику процесу лужного гідролізу щепленого кополімеру на основі поліакриламіду та полівінілового спирту.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження закономірностей синтезу співолігомерних нафтополімерних смол
    (Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”, 2000-01-25) Дзіняк, Б. О.; Державний університет "Львівська політехніка"
    Досліджено закономірності одержання нафтополімерної смоли (НПС) співолігомеризацією олефінвмісних фракції С5 і С9 рідких продуктів піролізу дизельного палива в присутності пероксидних ініціаторів. Показано, що використання термостабільних алкілпероксидів дає змогу одержати НПС з високим виходом. На підставі математичної моделі реакції вибрано оптимальні умови процесу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Модифіковані гідропероксидами епоксидні смоли і каучуковмісні суміші на їх основі
    (Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”, 2000-01-25) Базиляк, Лілія; Братичак, Михайло; Духачек, Вратіслав; Державний університет “Львівська політехніка”; Інститут хімії полімерів, м. Прага, Чехія
    У роботі показана можливість одержання модифікованих гідропероксидами епоксидних смол на основі продукту ЕД-22, а також вивчено структурування ними рідкого каучуку “KRASOL- LB”. Встановлено, що модифіковану гідропероксидами епоксидну смолу ЕД-22, яка містить у своїй структурі вільні пероксидні групи, можна використовувати для формування полімерних сіток на основі епокси-каучуковмісних сумішей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Зміст до Вісника "Хімія, технологія речовин та їх застосування"
    (Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”, 2000-01-25)
  • Thumbnail Image
    Item
    Парова конверсія газів з високим вмістом оксиду вуглецю на цинк-хромовому каталізаторі
    (Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”, 2000-01-25) Тертишна, О. В.; Гулямов, Ю. М.
    Пропонується застосування цинк-хромового каталізатора типу СМС-4 для конверсії газів з високим (до 85% об.) вмістом оксиду вуглецю. Визначені та підтверджені оптимальні технологічні параметри.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сенсори на основі полімерних матеріалів для контролю якості повітря і води
    (Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”, 2000-01-25) Загній, Валентина; Горбенко, Людмила; Сиромятніков, Володимир; Савранський, Леонід; Національний університет імені Тараса Шевченка
    Досліджені реакції іонів металів та деяких інших речовин (NHj, NO2, SO2 тощо), які знаходяться у воді або повітрі, з реагентами, що розчинені в полімерних плівках. Реагенти підбирали так, щоби реакції супроводжувалися зміною забарвлення плівок. Сенсори, які базуються на реакціях у полімерному середовищі, мають перспективи для багатоелементного аналізу. Це пов’язано з різною рухливістю речовин, що визначаються, в полімерній матриці. Досліджено вплив складу полімерної матриці.
  • Thumbnail Image
    Item
    Proecologiczne kierunki restrukturyzacji technologii rafineryjnych
    (Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”, 2000-01-25) Surygala, Jan; Inst. Chem. Techn. Nafty i Węgla Politechn. Wrocł.,Wroclaw, Polska
    Комплексна програма реструктуризації нафтопереробної галузі Польщі була розроблена з метою зведення до мінімуму негативного впливу переробки нафтової сировини на довкілля. До головних нововведень належать комплексний гідрокрекінг, для високосірчистих дистилятів, гідродесульфуризація вакуумзалишкової сировини, нова платформінгова установка з протитечійною регенерацією, установка для процесу ізомеризації нафтової фракції С5-С6, гідроочистка нафтової сировини, а також розробка проекту установки для утилізації відпрацьованої сировини.
  • Thumbnail Image
    Item
    Industrial applications of photocuring - a short overview
    (Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”, 2000-01-25) Jakubiak, Julita; Rabek, J. F.; Jagiellonian University; Karolińska Intitute (Royal Academy of Medicine)
    Стаття присвячена деяким аспектам використання фотоініціюючої полімеризації у різних галузях промисловості, в яких її успішно застосовують. Процес застосовується під час полімеризації жорстких мономерів, олігомерів і преполімерів, які структуруються під впливом УФ-опромінення видимого спектру (350-600 нм).