Психологічні виміри культури, економіки, управління

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/42009

Search Results

Item
    Гроші та мораль. Уроки історії та сучасна фінансова грамотність
    (Ліга-Прес, 2016) Яворська, Жанна; Національний університет “Львівська політехніка”
    Що таке гроші ? Гроші – одне з найдавніших явищ у житті суспільства, які привертають до себе особливу увагу вчених. Люди з давніх-давен проявляли неабиякий інтерес до грошей, навколо яких існує багато таємниць і парадоксів. Незважаючи на багатовікові дослідження і велику кількість визначень грошей, сьогодні також існує багато думок щодо їх сутності та виконання ними функцій, а також їх ролі в житті кожного з нас і суспільстві в цілому. Очевидно, усе це можна пояснити тим, що суть грошей змінюється адекватно змінам характеру суспільних відносин, в яких вони функціонують. Тому для визначення суті грошей потрібно з’ясувати питання про їх походження, про причини, що зумовлюють виникнення та існування грошей в економічному житті суспільства та їх еволюцію.
    Item
    Основні пріоритети зміцнення фінансової безпеки
    (Ліга-Прес, 2016) Сватюк, Оксана; Пальна, Анна; Львівський державний університет внутрішніх справ
    Одним із основоположних чинників незалежності України за сучасних умов господарювання є стан її фінансової безпеки. Без забезпечення фінансової безпеки держави на всіх рівнях управління неможливо вирішити економічні проблеми, що стоять перед країною, регіоном та підприємством. Це завдання набуває особливої пріоритетності в умовах нестабільності та фінансової кризи, а також складної воєнно-політичної ситуації України. Метою є обґрунтування напрямів зміцнення фінансової безпеки України, ідентифікація її внутрішніх та зовнішніх загроз.
    Item
    Соціально-психологічні умови подолання явищ політичної корупції
    (Ліга-Прес, 2016) Лозинський, Олег; Національний університет “Львівська політехніка”
    Узагальнено основні результати аналізу стосовно умов подолання політичної корупції серед громадян. Проведений аналіз змушує нас зважати на висновки чільних експертів (E. Dimant, R. Truex та ін.), що працюють з цією проблемою: «Не дивлячись на велику кількість досліджень про причини корупції, ми знаємо напрочуд мало про закономірності подолання корупції через процеси економічного розвитку і модернізації», з огляду на це, на жаль, комплексного плану по боротьбі з корупцією до цього часу знайти не вдається.
    Item
    Моральні цінності у житті сучасної людини
    (Ліга-Прес, 2016) Сторожинська, Зоряна; Національний університет “Львівська політехніка”
    В статті розглядається тема моральних цінностей у житті сучасної людини; яке значення має це для людини, чи впливає це на ділове спілкування і розвиток бізнесу, яку роль посідають цінності у житті людини.
    Item
    Як досягнути успіху в житті і у бізнесі?
    (Ліга-Прес, 2016) Пеленська, Ірина; Національний університет “Львівська політехніка”
    Багато людей не знають як, домогтися успіху і цілі в житті або в спорті, в роботі, хтось взагалі навіть не думав і не ставив для себе конкретну і чітку мету домогтися чогось у житті. Більшість людей сьогодні взагалі не мають своїх цілей і мрій, часто їх змінюють, коли бачать труднощі на шляху і як підсумок нічого не домагаються в житті. У статті ми дізнаємося, як можна, добитися успіху і цілі в житті або в спорті,в роботі, і що для цього потрібно робити, з чого почати діяти.
    Item
    Успішність менеджера: ефективні стратегії комунікації з різними типами людей
    (Ліга-Прес, 2016) Лесів, Ольга; Національний університет “Львівська політехніка”
    У статті розкривається суть питання про комунікації в менеджменті. Як вдосконалити процес комунікації в побутовому житті підприємства для зниження рівня помилок. Представлено комунікативні стратегії для покращення комунікації менеджерам з підлеглими, за допомогою комунікативної техніки «Встановлення рапорту» на основі репрезентативних систем – відомою технікою НЛП.
    Item
    Особистість керівника та його мотивація до роботи
    (Ліга-Прес, 2016) Дармороз, Ірина; Національний університет “Львівська політехніка”
    Ефективність функціонування будь-якої організації залежить від багатьох соціальних, економічних, політичних та психологічних чинників, серед яких і мотивація, як фактор, що впливає на продуктивність праці посадових осіб. Мотивація дає змогу з’ясувати, чому так, а не інакше чинить керівник, чим зумовлений його вибір тактики поведінки при розв’язанні управлінського завдання, стилю управління, манери ділового спілкування тощо. Від того наскільки керівники зацікавленні у налагодженні і здійсненні високоефективної діяльності очолюваної ними організації і буде залежати ступінь досягнення мети(виконання завдань) організації в цілому.
    Item
    Страх смерті в осіб похилого віку: проблема чи вимисел?!
    (Ліга-Прес, 2016) Хомік, Христина; Національний університет “Львівська політехніка”
    Похилий вік в онтогенезі людини виступає як механізм, який пов’язує життя і смерть. Усвідомлення того, що життя небезмежне, особливо чітко й в повному обсязі з’ясовується людиною саме у період похилого віку. Тема смерті займає важливе місце в сучасному філософському і психологічному осмисленні людського буття, адже смерть є джерелом страху. Страх смерті має велике значення у внутрішньому досвіді людини, він переслідує її, як ніхто інший, і завжди нагадує про себе «підводним каменем», і саме в похилому віці цей «камінь» стає найбільш видимим.