Кваліфікаційні роботи студентів

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/61740

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 707
  • Item
    Проект лінії виробництва хлоридної кислоти продуктивністю 15 т/год
    (Національний університет "Львівська політехніка", 2024) Стецко, Мирослав Володимирович; Stetsko, Myroslav Volodymyrovych; Гузьова, Ірина Олександрівна; Національний університет "Львівська політехніка"
    Магістерська кваліфікаційна робота складається зі вступу, п’яти розділів, висновків по роботі, списку використаної літератури та додатків. В першому розділі роботи проведений огляд методів одержання хлоридної кислоти. В другому розділі розглянута лінія виробництва хлоридної кислоти синтетичним способом. Наведений опис технологічної схеми. В третьому розділі наведені результати проектування лінії виробництва хлоридної кислоти синтетичним способом, розраховані матеріальні та енергетичні потоки. В четвертому розділі наведені технологічні та конструктивні розрахунки основного обладнання: печі для спалювання газів хлору та водню, холодильника для охолодження газоподібного хлороводню та абсорбційну колону для одержання хлоридної кислоти. В п’ятому розділі розроблена економічна частина, визначена вартість проведених досліджень. Також в роботі розроблені креслення асорбційної колони, насосної установки, газової печі, холодильника кожухотрубного, ємності для зберігання хлоридної кислоти.
  • Item
    Проект лінії очищення вихлопних газів електростанцій продуктивністю 5 т/год
    (Національний університет "Львівська політехніка", 2024) Ревер, Ростислав Ігорович; Rever, Rostyslav Ihorovych; Гузьова, Ірина Олександрівна; Національний університет "Львівська політехніка"
    Магістерська кваліфікаційна робота складається зі вступу, семи розділів, висновків по роботі, списку використаної літератури та додатків. В першому розділі роботи проведений огляд промислових джерел забруднення довкілля SO? та методи вловлювання SO? В другому розділі розглянуті принципи роботи енергетичних установок. В третьому розділі наведені завдання на проектування та опис технологічної схеми. В четвертому розділі наведені технологічні та конструктивні розрахунки процесу вловлення SO3 сульфатною кислотою. В п’ятому розділі наведені технологічні та конструктивні розрахунки процесу вловлення SO3 водою. В шостому розділі наведені технологічні та конструктивні розрахунки процесу вловлення SO3 водним розчином NaOH. В сьомому розділі розроблена економічна частина, визначена вартість проведених досліджень.
  • Item
    Проєкт лінії синтезу метанолу продуктивністю 10000 кг/год
    (Національний університет "Львівська політехніка", 2024) Смоленський, Олександр Сергійович; Smolenskyi, Oleksandr Serhiiovych; Костів, Ірина Світозарівна; Національний університет "Львівська політехніка"
    Дипломна магістерська робота складається з таких головних частин: вступ, п’ять основних розділів, висновок та список використаних джерел, що містить 22 позиції. Загальний обсяг роботи становить 71 сторінку, у яких міститься 7 таблиць, а також 25 малюнків. Основною метою цієї роботи є моделювання функціонування теплообмінника типу «труба в трубі» та оцінка його ефективності. У першому розділі роботи розглянуто характеристики метанолу, його галузеве застосування, основні принципи теплообмінних процесів, а також класифікацію теплообмінників. Другий розділ присвячений процесу синтезу метанолу, його значенню в промисловості та різноманітним аспектам цього виробництва. Третій розділ містить розрахунок теплообмінного апарату, включаючи визначення його основних розмірів і параметрів. Четвертий розділ охоплює опис моделювання процесу в програмі SolidWorks Flow Simulation, а також ілюстрації самого процесу та отриманих результатів. Шостий розділ зосереджений на економічних розрахунках, які включають витрати на проведення лабораторних досліджень та подальшу реалізацію проекту. Наприкінці роботи сформульовано висновки щодо кожного етапу виконання роботи, а також наведено список використаних джерел.
  • Item
    Моделювання процесу перемішування пивного сусла у лопатевій мішалці продуктивністю 200000 м3/рік
    (Національний університет "Львівська політехніка", 2024) Лютий, Іван Миколайович; Liutyi, Ivan Mykolaiovych; Костів, Ірина Світозарівна; Національний університет "Львівська політехніка"
    У даній магістерській кваліфікаційній роботі проведено CFD моделювання процесу перемішування пивного сусла у апараті термоферментативної обробки (АТФО), що використовується у промисловому виробництві пива. Комп’ютерне моделювання було виконане з використання програмного комплексу ANSYS Fluent 2024R2, на основі k-? SST моделі турбулентності. Дослідження впливу частоти обертання лопатей мішалки у стаціонарному шарі робочого середовища на характер процесу перемішування та наявність застійних зон. Також, показано характер руху пивного сусла при перемішування лопатевими пристроями при безперервному процесі, а результати виведено у вигляді візуалізації розподілу поля швидкостей у поперечному перерізі області моделювання. Обсяг даної роботи становить 59 сторінок, 27 рисунків, 6 таблиць. Список використаної літератури містить 21 найменування.
  • Item
    Моделювання теплообмінного апарату для конденсації пропану продуктивністю 10 т/год
    (Національний університет "Львівська політехніка", 2024) Слободзян, Володимир Зіновійович; Slobodzian, Volodymyr Zinoviiovych; Гузьова, Ірина Олександрівна; Національний університет "Львівська політехніка"
    Магістерська кваліфікаційна робота складається зі вступу, семи розділів, висновків по роботі, списку використаної літератури та додатків. В першому розділі роботи проведений огляд теплообмінної апаратури для конденсації пропану. В другому розділі розглянуто основні залежності для моделювання теплообмінника «труба в трубі». В третьому розділі проведене моделювання теплообмінника «труба в трубі» для конденсації пропану. Наведено завдання на моделювання. В четвертому розділі наведені теплові та технологічні характеристики змодельованого теплообмінника. В п’ятому розділі проведені конструктивні розрахунки в універсальній моделюючій програмі ChemCad. Наведені результати моделювання теплообмінника «труба в трубі» для конденсації пропану в цілому. Велика туба – 212х6. Мала труба – 162х6. Довжина труб – 6м. Поверхня теплопередачі 6м2. В шостому розділі представлені рекомендовані технології для конденсації пропану. В сьомому розділі розроблена економічна частина, визначена вартість проведених досліджень.
  • Item
    Проект лінії сушіння піску для виробництва силікатного скла продуктивністю 300 тис. т/рік
    (Національний університет "Львівська політехніка", 2024) Лучко, Богдан Володимирович; Luchko, Bohdan Volodymyrovych; Атаманюк, Володимир Михайлович; Національний університет "Львівська політехніка"
    Магістерська кваліфікаційна робота складається огляду джерел літератури, вибору методики моделювання, розрахунку основного обладнання для лінії сушіння піску, комп’ютерного моделювання обраного апарату, економічної частини, висновків та списку використаних джерел. В роботі проаналізовано використання піску в скляній промисловості, основні принципи сушіння піску в барабанній сушарці, а також методи очищення газів після сушіння. Також проаналізовано методи CFD моделювання для моделювання циклону, обрано k-? RNG модель. Розраховано барабанну сушарку та циклон. В розділі моделювання створено геометричну область апарату, де відбувається очищення, проведено дискретизацію розрахункової області сіткою, задано всі необхідні параметри та проведено моделювання очищення повітря від пилу піску.
  • Item
    Проєкт технологічної лінії виробництва хлориду натрію продуктивністю 30 тис. т/рік
    (Національний університет "Львівська політехніка", 2024) Дідух, Назар Ігорович; Didukh, Nazar Ihorovych; Нагурський, Андрій Олегович; Національний університет "Львівська політехніка"
    Магістерська кваліфікаційна робота складається з вступу, п’яти розділів, висновків і списку використаної літератури. Метою магістерської кваліфікаційної роботи було удосконалення технології випарювання хлориду натрію і моделювання твердотільної моделі кожухотрубного теплообмінного апарату, який використовується для нагрівання сировини. Метою процесу є збільшення концентрації вихідного розчину хлориду натрію. В пояснювальній записці наведено теоретичні відомості про хлорид натрію, описано технологічну схему, розраховано і змодельовано теплообмінник для нагрівання сировини. В економічній частині наведено техніко економічне обґрунтування, проведено розрахунки витрат на проведення досліджень і електроенергію. Обсяг роботи складає 65 сторінки, список використаної літератури становить 23 найменування.
  • Item
    Проект лінії розділення суміші етилового спирту і ацетону продуктивністю 60 тис. т/рік
    (Національний університет "Львівська політехніка", 2024) Федченко, Дмитро Володимирович; Fedchenko, Dmytro Volodymyrovych; Нагурський, Андрій Олегович; Національний університет "Львівська політехніка"
    В магістерській кваліфікаційній роботі, було проведено огляд фізико-хімічних властивостей етилового спирту та ацетону, оглянуто методики розділення сумішей, також було зазначено параметри розділення процесу та ефективність розділення сумішей. Також була обрана технологічна схема процесу та обрано обладнання. Розраховано кожухотрубний теплообмінник. В розділі «Моделювання» був спроектований теплообмінник з такими характеристиками: діаметр кожуха 325 мм, діаметр труб становить 25х2 мм, довжина теплообмінних труб 2000 мм, кількість трубок – 62 шт. В розділі «Економічна частина» було визначено оцінку витрат та було виконано техніко-економічне обґрунтування проекту. Обраховані загальні витрати на дослідження проекту
  • Item
    Проект лінії виробництва фосфорної кислоти продуктивністю 200 т/год
    (Національний університет "Львівська політехніка", 2024) Сєнтий, Петро Іванович; Sientyi, Petro Ivanovych; Госовський, Роман Романович; Національний університет "Львівська політехніка"
    Магістерська робота присвячена розробці проекту лінії виробництва фосфорної кислоти з використанням сучасних технологій та інноваційних підходів для ефективної обробки і мінімізації впливу на довкілля. Робота містить аналіз сучасного стану виробництва фосфорної кислоти в Україні та світі, визначення основних проблем і викликів, які існують у цій галузі, а також розглядає можливі шляхи їх вирішення. Розроблено детальний проект лінії виробництва, що включає вибір оптимального технологічного процесу, розробку технологічних схем, підбір необхідного обладнання та матеріалів. При проектуванні основного та допоміжного обладнання проводились відповідні технологічні та механічні розрахунки, що дало змогу запроектувати відповідні апарати. У проекті розраховано та запроектовано конусну дробарку, ваговий дозатор, реактор з мішалкою та випарну колону. У економічній частині розглядаються економічні показники проекту, включаючи витрати на реалізацію, очікувані доходи та окупність інвестицій. Також проведено розрахунок ризиків та потенційних проблем, які можуть виникнути під час впровадження проекту та їх можливі рішення. Магістерська робота має актуальне наукове та практичне значення, спрямоване на підвищення ефективності та екологічної безпеки виробництва фосфорної кислоти, формуванні рекомендацій і стратегій для подальшого розвитку даної галузі.
  • Item
    Проект обладнання технологічної лінії виробництва зольного гравію продуктивністю 1,2 кг/с
    (Національний університет "Львівська політехніка", 2024) Стефурак, Олександр Васильович; Stefurak, Oleksandr Vasylovych; Кіндзера, Діана Петрівна; Національний університет "Львівська політехніка"
    Магістерська кваліфікаційна робота присвячена розробці лінії виробництва зольного гравію із залученням в якості сировинного матеріалу золи ТЕС, яка характеризується підвищеним значенням вологості, оскільки вилучалася з котла ТЕС методом гідротранспортування. Окрім отримання цільового продукту з новими характеристиками, виробництво зольного гравію одночасно розв’язує екологічні, ресурсозберігаючі проблеми та економічні завдання. Як метод виробництва зольного гравію обрано технологію з процесом агломерації, як методу теплової обробки та спікання шихти. Основні етапи виробництва включають: підготовку компонентів сировини (подрібнення, сушіння, дозування і змішування), гранулювання шихти, агломерацію сировинних гранул, подрібнення готового продукту, його розсів і складування. Проведено розрахунок основного та допоміжного обладнання лінії виробництва зольного гравію, а саме: сушарки киплячого шару, змішувача лопатевого, гранулятора ротаційного, шлюзового живильника. Розроблено економічну частину.