Архітектура

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/3167

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблеми і шляхи розвитку архітектурно-містобудівного середовища в Україні
    (Видавництво Львівської політехніки, 2019-03-20) Тімохін, В. О.; Timokhin, V. O.; Київський національний університет будівництва і архітектури; Kyiv National University of Construction and Architecture
    Розглянуто становлення середовищних ідей в архітектурі та містобудуванні України з позицій міської синергетики, що дає змогу переосмислити проблематику розвитку архітектурно-містобудівного й урбаністичного оточення в Україні й переорієнтувати розбудову міського середовища на самоорганізацію мешканців.
  • Thumbnail Image
    Item
    "Божественний град" естетики архітектурно-містобудівного середовища
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-26) Тімохін, В. О.; Timokhin, V. O.; Київський національний університет будівництва і архітектури; Kyiv National University of Construction and Architecture
    Розглянуто актуальну проблему повернення сучасної архітектури у сферу мистецтва, символом котрого вибрано «божественний град». Проаналізовано історичний розвиток естетичнихпонять «краси» і «гармонії» у філософії та мистецтві ХІХ–ХХ ст. Показано зв’язок між філософським, мистецьким й архітектурним змістом цих понять. Розглянуто зміни і перетворення «краси» і «гармонії» у контексті тріади Вітрувія. Їхні трансформації та метаморфози розглянуто на тлі протистояння провіднихмистецькихі архітектурних напрямів і стилів – романтизму і класицизму, модернізму і постмодернізму. Простежено універсальну і циклічну послідовність їхрозгортання в історії та теорії розвитку сучасного архітектурно-містобудівного середовища та його естетичних основ. Запропоновано структурну модель естетичного розвитку цього середовища у вигляді «божественного граду» з радіальними осями – вулицями, що символізують напрями і стилі, центральною площею Краси, а також кільцевими вулицями, що відображають межі розселення основнихспільнот мешканців цього граду – містян, слободян, урбодян, поселян – і зони впливу відповіднихїм мистецькихжанрів: архітектурної топіки і риторики, тропіки і поетики. Модель завершує окружна магістраль як символ Гармонії. У такому радіально-кільцевому вигляді модель сприятиме подальшому розгортанню досліджень естетичнихпроблем і поверненню архітектури та містобудування у коло краснихмистецтв.
  • Thumbnail Image
    Item
    Історія й еволюція містобудівного мистецтва
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2008) Тімохін, В. О.
    Розглянуто шляхи узгодження еволюційного й історичного розвитку містобудівних формацій в площині їх відповідності мистецьким течіям в містобудуванні, які формуються у взаємодії жанрів і рухів, стилів і течій містобудівного мистецтва. The ways of agreement of evolutionary and historical development of city structuring formations are considered in accordance with their art streams in the city structuring which form with interaction of genres and movements, styles and streams of city building art.
  • Thumbnail Image
    Item
    Історія й еволюція містобудування
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2009) Тімохін, В. О.
    Розглянуто шляхи узгодження історичного й еволюційного розвитку містобудування з позицій розгортання змісту нового об'єкта теорії міського розвитку - містобудівної формації та її складових: містобудівних систем і культур, епох і цивілізацій.