Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/2096

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблеми малого та середнього бізнесу в умовах пандемії COVID-19: європейський вимір
    (Видавництво Львівської політехніки, 2005-03-01) Дернова, І. А.; Боровик, Т. М.; Dernova, I. A.; Borovyk, T. M.; Черкаський державний бізнес-коледж; Cherkasy State Business College
    Важливу роль у розвитку економічних систем провідних країн світу відіграє малий та середній бізнес, який забезпечує близько половини надходжень валового внутрішнього продукту, що свідчить про глобальне значення малого та середнього бізнесу для суспільства загалом. Стаття присвячена комплексному дослідженню малого та середнього бізнесу в Україні. Проведено статистичну оцінку загальних показників діяльності суб’єктів середнього та малого підприємництва у розрізі окремих країн, виділено основні перешкоди для ведення бізнесу в Україні. Проаналізовано наявність ринкових бар’єрів входу та виходу для суб’єктів господарювання України у порівнянні з країнами Європи і Центральної Азії та країнами ОЕСР. З метою аналізу позиціонування України в глобальному просторі проведено дослідження міжнародних рейтингів, які оцінюють соціальну, економічну та політичну сфери в Україні. Розглянуто стан підтримки малого і середнього бізнесу в Україні та країнах ЄС з боку держави. Узагальнено та виділено ключові напрямки активізації малого та середнього бізнесу в умовах економічної кризи, спричиненої світовою пандемією.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інституціональні аспекти використання підприємницького потенціалу малого і середнього бізнесу в Україні у контексті євроінтеграційних реформ
    (Видавництво Львівської політехніки, 2017-03-28) Гаращенко, Н. М.; Лаврененко, В. В.; Harashchenko, N. M.; Lavrenenko, V. V.; Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана; Kyiv National Economic University named after Vadym Hetman
    Розглянуто інституціональні особливості функціонування малого і середнього бізнесу в Україні, виявлено обмежувальні чинники для реалізації його підприємницького потенціалу. Охарактеризовано інституційні фактори, що перешкоджають розвитку підприємницького середовища у контексті підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Доведена необхідність розроблення державної політики підтримки малого і середнього бізнесу та запропоновано її пріоритети.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання досвіду республіки Польща у процесі трансформації господарської системи України
    (Видавництво Львівської політехніки, 2013) Козяк, В. Д.; Саніна, О. Р.
    Проаналізовано процес формування ефективної господарської системи у Польщі. Досліджено причини невдач економічних реформ в Україні. Обґрунтовано використання досвіду Польщі у процесі формування раціональної структури виробництва. The process of effective economic system formation in Poland is analyzed. The reasons of the economic reforms failure in Ukraine are investigated. The Poland's experience in forming a rational structure of production is grounded.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблеми та перспективи розвитку українських підприємств на засадах франчайзингу
    (Видавництво Львівської політехніки, 2012) Домарадзька, Г. С.; Гладун, Т. М.
    Проаналізовано проблеми та досліджено перспективи розвитку вітчизняних підприємств на засадах франчайзингу. Розроблено послідовність реалізації франчайзингової стратегії. Зроблено висновки про можливість практичного застосування рекомендацій та отриманих результатів. The article deals with the problems and perspectives of development of Ukrainian enterprises on the ground of franchise. The author develops the sequence of applying of the strategy of franchise. The conclusions about the practical usage of the results gained and recommendations are made.
  • Thumbnail Image
    Item
    Світовий досвід розвитку малого бізнесу
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Ватченко, О. Б.
    Досліджується світовий досвід розвитку малого бізнесу – складова конкурентоспроможної, динамічної, інтелектоємкої економіки, яка впливає на стійке економічне зростання, збільшення кількості робочих місць та добробут населення. The authors examine the international experience of small business as component of competitive, dynamic and intellectual economy that affects sustainable economic growth, creating more jobs and human well-being.