Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 36
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання перфторованих сульфамідів у процесі окиснення циклогексану
    (Видавництво Львівської політехніки, 2023-02-28) Реутський, В. В.; Лудин, А. М.; Reutskyy, V. V.; Ludyn, A. M.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Розглянуто шляхи використання перфторованих сульфамідів у різних технологічних процесах. Досліджено можливість використання амінатоксану як каталізатора в процесі окиснення циклогексану. Вивчено різні технологічні параметри використання бінарної каталітичної системи: нафтенат кобальту – амінатоксан у процесі окиснення циклогексану та вплив їх на основні показники даного процесу. Визначено позитивний вплив перфторованих сульфамідів у складі бінарних систем із нафтенатом кобальту на їх каталітичну активність у процесі окиснення циклогексану.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання відходів рослинної та сивушної олій
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2020-02-21) Лудин, А. М.; Реутський, В. В.; Ludyn, A. M.; Reutskyy, V. V.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Запропоновано способи використання відходів від переробки рослинної та сивушної олій – розчину гліцерину, амілового та ізоамілового спиртів з метою одержання на їх основі етерів та естерів, забезпечення їх комплексного перероблення і створення безвідхідної технології цих процесів. Розглянуто технологічні аспекти запропонованих способів із одержанням цінних продуктів, які використовують у багатьох галузях народного господарства, – триацетину та етил-ізоамілового етеру.
  • Thumbnail Image
    Item
    Physical and mechanical properties of asphalt concrete obtained from bitumen modified by epoxide of vegetable origin
    (Видавництво Львівської політехніки, 2021-03-16) Старчевський, В. Л.; Гринчук, Ю. М.; Маціпура, П. А.; Реутський, В. В.; Starchevskyy, V. L.; Hrynchuk, Yu. M.; Matcipura, P. A.; Reutskyy, V. V.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Досліджено властивості дрібнозернистого асфальтобетону та його форми, модифікованої екологічним епоксидом ріпакової олії (BERO). Як модифікатор використано епоксид ріпакової олії (ERO), одержаний із відновлюваної та екологічної сировини, ріпакової олії в композиції з ініціаторами (затверджувачами). Встановлено, що введення BERO в кількості 3 % мас. дає змогу підвищити показники границі міцності асфальтобетону на стиск за температури 20 °С та 50 °С. Встановлено ефективність дії композиції BERO та її позитивний вплив на фізико-механічні властивості асфальтобетону.
  • Thumbnail Image
    Item
    Modeling of internal diffusion mass transfer during filtration drying of capillary-porous material
    (Видавництво Львівської політехніки, 2020-01-01) Гнатів, З. Я.; Іващук, О. С.; Гринчук, Ю. М.; Реутський, В. В.; Коваль, І. З.; Вашкурак, Ю. З.; Gnativ, Z. Ya.; Ivashchuk, O. S.; Hrynchuk, Yu. M.; Reutskyi, V. V.; Koval, I. Z.; Z, Vashkurak Yu.; Нацiональний унiверситет “Львiвська полiтехнiка”; Lviv Polytechnic National University
    У статтi представлено теоретичнi та експериментальнi дослiдження щодо визначення коефiцiєнтiв внутрiшньої дифузiї вологи iз капiлярно-пористих матерiалiв рослинного походження пiд час фiльтрацiйного сушiння бурякового жому, побiчного продукту цукрового виробництва. Для знаходження коефiцiєнта внутрiшньої дифузiї використана модель, що базується на розв’язку диференцiйного рiвняння внутрiшньої дифузiї з вiдповiдними початковими та граничними умовами. Встановлено, що процес сушiння бурякового жому вiдбувається у другому перiодi, а лiмiтуючою стадiєю є внутрiшньодифузiйне масоперенесення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Stabilizer for the catalytic system of the direct chlorine processing of ethylene to 1,2-d
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2020-02-24) Шпарій, М. В.; Старчевський, В. Л.; Реутський, В. В.; Гринчук, Ю. М.; Shpariy, M.; Starchevskyy, V.; Reutskyy, V.; Hrynchuk, Y.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Статтю присвячено дослідженню впливу натрієвої солі перфторсульфонової кислоти як стабілізатора на каталітичну активність хлориду заліза та хлориду натрію в реакції прямого хлорування етилену до 1,2-дихлоретану. Під час досліджень автори встановили, що підвищення концентрації стабілізатора до 4% мас. не мало істотного впливу на каталітичну активність комплексу, але збільшення від 4% мас. до 10% мас. дало змогу скоротити час розчинення хлориду натрію та досягти необхідної концентрації іонів натрію в реакторі прямого хлорування. З концентрацією дослідницького стабілізатора чистота утвореного дихлоретану збільшується, а кількість побічного продукту – трихлоретану зменшується.
  • Thumbnail Image
    Item
    Creating the basis of non-exhaustive technology of cyclohexan oxidation
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2019-02-28) Лудин, А. М.; Реутський, В. В.; Реутський, В. В.; Ludyn, A. M.; Reutskyy, V. V.; Reutskyy, V. V.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Запропоновано основи комплексної переробки і створення безвідходної технології процесу окиснення циклогексану. Розглянуто методи використання побічних продуктів процесу окиснення циклогексану – спиртової фракції та суміші кислот. Вивчено метод використання спиртової фракції як ефективної добавки до дизельних палив. Досліджено, що добавки спиртової фракції покращують технологічні та експлуатаційні властивості дизельних палив. Вивчено метод використання суміші кислот, що одержують в процесі окиснення циклогексану, для естерифікації їх із бутиловим спиртом та одержання цінного естеру – дибутиладипінату.
  • Thumbnail Image
    Item
    Каталітичне окиснення циклогексану у присутності речовин, які впливають на поверхневий натяг
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2018-02-26) Мельник, Ю. Р.; Реутський, В. В.; Мельник, С. Р.; Melnyk, Yu. R.; Reutskyy, V. V.; Melnyk, S. R.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Наведено результати дослідження рідиннофазного окиснення циклогексану у присутності каталітичних систем, які містять нафтенат кобальту та органічні добавки, що впливають на поверхневий натяг. Досліджено дві групи добавок: четвертинні амонієві солі (цетилтриметиламоній бромід, тетрабутиламоній бромід, тетраетиламоній йодид) та естери поліетиленгілколю (поліетиленглікольадипінат, поліетиленгліколь сукцинат, полідіетиленгліколь сукцинат). Показано, що кореляція між впливом органічних добавок на поверхневий натяг та технологічні показники процесу характерна лише для добавок, які мають близьку природу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Improvement of homogeneous catalytic process of oxidation of alkylaromatic compounds by combination of binary catalytic systems and ultrasound treatment
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2018-02-26) Реутський, В. В.; Гринчук, Ю. М.; Олійник, Л. Р.; Reutskyy, V. V.; Hrynchuk, Y. M.; Olijnyk, L. P.; Національний університет ”Львівська політехніка”
    Досліджено вплив сумісного застосування каталітичних систем на основі промислових каталізаторів окиснення та поверхнево-активних речовин різної природи (йонно- та нейонногенних) і ультразвукового оброблення реакційної суміші на процес рідиннофазного окиснення алкілароматичних сполук. Одержані результати дають змогу стверджувати, що сумісне застосування каталітичних систем та ультразвукового оброблення впливає на окиснення етилбензолу. Створені каталітичні системи не лише збільшують продуктивність реакційного обладнання за цільовими продуктами, але й здатні змінювати селективність процесу в бік утворення необхідного продукту.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вивчення інтенсифікації процесів модифікації дорожніх бітумів ЕРО та її вплив на якісні властивості БМП
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2018-02-26) Гринчук, Ю. М.; Реутський, В. В.; Старчевський, В. Л.; Маціпура, П. А.; Hrynchuk, Y. M.; Reutskyy, V. V.; Starchevskyy, V. L.; Matsipura, P. A.; Національний університет ”Львівська політехніка”
    У наш час ефективним засобом підвищення довговічності дорожніх покриттів вважають застосування бітумів, модифікованих епоксидними сполуками. Враховуючи доволі велику тривалість модифікації дорожніх бітумів епоксидом ріпакової олії (ЕРО), ми вивчали процеси модифікації бітумів з використанням ультразвукової кавітації. Для досліджень використовували дорожній бітум, модифікований епоксидом ріпакової олії з використанням кавітації та без неї. Кавітацію у процесах модифікації дорожніх бітумів використовували для зменшення тривалості модифікації.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вивчення взаємодії гумінових кислот з іонами металів
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-26) Олійник, Л. П.; Бернатська, Н. Л.; Реутський, В. В.; Комаренська, З. М.; Oliynyk, L. P.; Bernatska, N. L.; Reutskyy, V. V.; Komarenska, Z. M.; Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра загальної хімії
    Досліджено взаємодію іонів міді, кобальту та нікелю з гуміновими кислотами за різних значень рН середовища. Доведено, що розчинність гумінових кислот залежить від рН розчину. Показано, що вони фактично розчиняються за рН, близьким до 8. Наведено, що кількість зв’язаної міді(ІІ) як і кобальту(ІІ) та нікелю(ІІ) з гуміновими кислотами зростає фактично лінійно зі збільшенням початкової концентрації солі. Збільшення рН суміші від 4,0 до 4,6 приводить до утворення солей цих металів з гуміновими кислотами. Встановлено, що гумінові кислоти та їхні солі взаємодіють з іонами двовалентних перехідних металів у водному розчині зі значенням рН у межах 3–5. Кількість зв’язаних іонів металу збільшується із збільшенням рН середовища від 4,0 до 4,6.