Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Споруди для дзвонів в сакральній архітектурі України
    (Видавництво Львівської політехніки, 2019-03-20) Тарас, Я. М.; Taras, Y.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Розглянуто історіографію вивчення дзвіниць, ґенезу будівництва дерев’яних дзвіниць в Україні, з’ясовано приєднання дзвіниці до церкви та влаштування дзвонів у церкві, подано типологію споруд для дзвонів за походженням, конструктивним, функціональним вирішенням та архітектурно-планувальними, композиційними, стилістичними особливостями, розглянуто розташування на церковному подвір’ї.
  • Thumbnail Image
    Item
    Просторова орієнтація церков українців Карпат
    (Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2002) Тарас, Я. М.
    На основі кадастральних планів першої половини ХІХ ст. та польових досліджень встановлено, що збудовані церкви у XVIII ст. і раніше є канонічно орієнтовані за сторонами світу. У ХІХ ст. йде послаблення вимог, щодо орієнтації. Це пов’язано з містобудівельними чинниками. Канонічна орієнтація вказує на те, що церкви “закладали” в кінці березня, коли географічний схід збігається з астрономічним сходом сонця. Орієнтація церков в Карпатах в більшості випадків залежала від часу закладення церкви, рельєфу, напрямку вітру і меншою мірою від містобудівельних чинників.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив вітру на сакральне дерев’яне будівництво українців Карпат
    (Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2000) Тарас, Я. М.
    Досліджено вплив вітрів на вибір архітектурно-конструктивних рішень сакрального дерев’яного будівництва українців Карпат, виявлена паралель між сакральною архітектурою і зеленими насадженнями з позиції їх існування у складних природно-кліматичних умовах.
  • Thumbnail Image
    Item
    Генеза верху та його значення для будівельного мистецтва України
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Тарас, Я. М.
    На основі археологічного матеріалу та етимологічного аналізу термінів: курінь, колиба, колимага, комора, клуня, кліть тощо установлено, що в основі українського будівництва лежало дерев’яне склепінне перекриття у вигляді накоту, намету, яке стало провідною темою розроблення на їхній основі різноманітних форм верхів, визначило необхідність мати досконалий інтер’єр та його повну відповідність з екстер’єром; зумовило власний розвиток українського сакрального будівництва, який не має прямих аналогів у будівельному мистецтві Європи та світу. On the basis of archaeological material and etymologic analysis of terms: kurin, kolyba (cabin), barn, drying barn, cage et al set, that Ukrainian building the wooden roof ceiling was underlaid special form, will sweep together, what became the leading theme of development on their basis of various forms of tops, defined a necessity to have a perfect interior and him complete accordance with an exterior; stipulated own development of Ukrainian sacral building, which does not have direct analogues in a build art of Europe and world.
  • Thumbnail Image
    Item
    Силові чинники у формуванні сакральної архітектури України
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2004) Тарас, Я. М.
    Розглянуто процес формування сакральної архітектури під впливом різних сил, вольових актів, установлено силу їх дії та показано особливості розвитку сакральної архі- тектури в умовах колонізації українських етнічних територій.