Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Kinetics of schoenite crystallization from the suspension of saturated solution and artificial kainite
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2017-01-20) Kostiv, Ivan; Basystyuk, Yaroslava; State Enterprise "Scientific-Research Gallurgi Institute"; Precarpathian National University named after V. Stephanyk
    У лабораторних умовах досліджений процес конверсії каїніту і насиченого після розчинення руди розчину в шеніт за температури 293–333 К протягом 1 год. Встановлено, що найбільший ступінь конверсії досягається за температури 333 К і тривалості 1 год. За допомогою рівняння Арреніуса розрахована «уявна» енергія активації, яка дорівнює 38,8 кДж/моль і вказує на перехідну область перебігу процесу конверсії. Досліджено процес охолодження і конверсії за різної інтенсивності перемішування повітрям. Визначено витрату повітря для досягнення найбільшого ступеня конверсії. Показано, що конверсія каїніту у насиченому розчині в шеніт за температури близько 333 К і наступне охолодження барбо- туванням повітря дає змогу отримати шеніт у простому технологічному процесі без застосування спеціального обладнання із дорогих конструкційних матеріалів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Kinetics of langbeinite conversion into schenite in the presence of mirabilite, sylvine and water
    (Publishing House of Lviv Polytechnic National University, 2014) Artus, Maria; Kostiv, Ivan
    The conversion of langbeinite into schenite has been investigated under isothermal conditions within 273–333 K in the presence of mirabilite, sylvine and water The reaction rate has been determined at various temperatures and “apparent” activation energy has been examined within 293–303 K. The reaction order by langbeinite has been determined as well. Досліджено конверсію лангбейніту в присутності мірабіліту, сильвіну та води в ізотермічних умовах за температури 273–333 К в шеніт. Визначено швидкість процесу за різної температури, «уявну» енергію активації за температури 293–303 К, а також порядок реакції за лангбейнітом.