Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Synthesis, Structure and Properties of the Grafted Peptidomimetic Polymer Brushes Based on Poly(N-methacryloyl-L-proline)
    (Видавництво Львівської політехніки, 2021-03-16) Tokareva, Maria; Ohar, Halyna; Tokarev, Stanislav; Stetsyshyn, Yuriy; Lviv Polytechnic National University
    Розроблено новий підхід до синтезу на поверхні амінованого скла нових біологічно сумісних полімерних наношарів на основі полі(N-метакрилоїл-L-проліну). Процес формування полімерних наношарів проводили в декілька стадій. Спочатку поверхню скла модифікували аміносиланом АПТЕС, в подальшому до утвореного амінованого моношару прищеплювали пероксидовмісний ініціатор (ПІ) на основі піромелітової кислоти. Іммобілізований ПІ використовували для ініціювання прищеплювальної "від поверхні" радикальної полімеризації N-метакрилоїл-L-проліну для отримання пептидімітуючих полімерних щіток. У роботі висвітлено особливості перебігу реакції та оптимізовані умови її проведення. Наведені прищепленні покриття на основі щіток полі(N-метакрилоїл-Lпроліну) є багатообіцяючим матеріалом для багатьох застосувань у наномедицині, зокрема для створення імплантів та систем контрольованої взаємодії з білками та клітинами.
  • Thumbnail Image
    Item
    Effect of Silica Surface on Thermal Decomposition of the Immobilized Peroxide Oligomers
    (Видавництво Львівської політехніки, 2020-01-24) Tokareva, Maria; Tokarev, Stanislav; Vostres, Volodymyr; Tokarev, Viktor; Lviv Polytechnic National University
    Термічний розклад пероксидних груп у структурі коолігомеру малеїнового ангідриду з 5-третбутилперокси-5-метилгекс-1-ен-3-іном, а також його амінопохідної, іммобілізованих на поверхніх різних видів SiO2 було досліджено за допомогою комплексного термогравіметричного аналізу. Два види SiO2, а саме піролізний – аеросил та осаджений – біла сажа поверхнево були модифіковані цими коолігомерами різними методами. Встановлено, що у всіх випадках розклад коолігомеру на поверхні діоксиду кремнію під порядковується кінетичному рівнянню першого порядку. Оцінені енергії активації свідчать про зниження термічної стабільності пероксидного коолігомеру у порівнянні з його розкладом у розчині. Показано, що на поверхні аеросилу розклад пероксидного коолігомеру завжди відбувається як одностадійний процес незалежно від методу модифікації, тоді як на поверхні білої сажі він може відбуватися як одностадійний чи двостадійний процес в залежності від методу модифікації. Причиною цього феномену є різниця в пористості та в хімії поверхонь цих двох видів діоксиду кремнію.