Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Influence of Throttling and Nozzles Switching Sequence on Indicator of Water Distribution Uniformity in Cooling Tower Model
    (Видавництво Львівської політехніки, 2023-02-28) Орел, Вадим; Мацієвська, Оксана; Піцишин, Богдан; Ценюх, Максим; Orel, Vadym; Matsiyevska, Oksana; Pitsyshyn, Bohdan; Tseniukh, Maksym; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Проаналізовано фактори, які призводять до нерівномірності розподілу води в градирнях. До них належать недосконалість конструкції трубопроводів і сопел водорозподільного пристрою градирень. Попередні дослідження, виконані на моделі водорозподільного пристрою баштової градирні системи циркуляційного водопостачання Рівненської АЕС, виявили нерівномірність роздавання води на соплах. Моделюванням неодночасності спрацьовування сопел встановлено, що витрати сопла, яке спрацьовує першим, найбільші. Тому для досягнення допустимої рівномірності роздавання води здійснювали дроселювання цього сопла за допомогою дросельної діафрагми. Показано, що таке дроселювання ефективне навіть за наявності гідродинамічної кавітації за відносних діаметрів діафрагми 0,449–0,624. У разі спрацьовування чотирьох модельних сопел одного за одним витрата першого з них зменшується як без дроселювання, так і за дроселювання. Збільшення кількості сопел, які працюють, до чотирьох істотно не впливає на витрату першого.
  • Thumbnail Image
    Item
    Визначення параметрів пневматичної вимірювальної системи автоматичного контролю керамічних сопел розпилювачів
    (Видавництво Львівської політехніки, 2019-02-26) Завербний, А. Р.; Шеремета, Р. М.; Кодра, Ю. В.; Zaverbnyj, A. R.; Sheremeta, R. M.; Kodra, Yu. V.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Керамічні сопла застосовують у різних типах розпилювачів рідин і суспензій, зокрема у технологічному обладнанні для нанесення покрить, у сільськогосподарських машинах для внесення рідких мінеральних добрив і отрутохімікатів. Керамічні сопла виготовляють методом лиття із шлікера із подальшим спіканням. При спіканні відбувається усадка виробу до 20 %. У зв’язку із цим виникає необхідність у контролі параметрів виробу, зокрема геометричних і у даному випадку – контроль витрат рідини через отвір сопла. Наведено порівняльну характеристику прямих та непрямих методів контролю витрат рідини через сопла розпилювачів з погляду точності вимірювання витрат і можливості автоматизації процесу контролю. Найприйнятнішими за точністю, яка забезпечується, і можливості автоматизації є методи ротаметричного і манометричного контролю як по воді, так і по повітрю. Запропоновано пневматичний манометричний метод контролю витрат рідини через сопла розпилювачів, що забезпечує можливість автоматизації процесу за мінімальних затрат часу і високої продуктивності контролю. Цей метод значною мірою відповідає економічним і екологічним вимогам. Для досліджень вибрано диференціальну пневмовимірювальну систему, за якою менша відносна похибка вимірювання і яка дає можливість використання багатограничних пневмоелектроконтактних перетворювачів, які повністю відповідають вимогам поставленої задачі – автоматизації процесу контролю і сортування сопел. У результаті проведених досліджень рекомендовано оптимальне значення робочого тиску пневмовимірювальної системи, який становить 0,15 мПа. Діаметри вхідних дроселів пневмоелектроконтактних перетворювачів визначали за умовою отримання максимальної крутизни статичної характеристики пневмовимірювальної системи. Визначено значення діаметрів вхідних дроселів пневмоелектроконтактних переворювачів, що застосовуються у пневмовимірювальних манометричних системах автоматичного контролю сопел розпилювачів, а також передавальні відношення цих систем. Рекомендовано значення діаметрів вхідних дроселів для різних типорозмірів сопел.
  • Thumbnail Image
    Item
    Енергетичний аналіз роботи гідродинамічного струменевого кавітатора у процесах очищення стічних вод за кавітаційно-флотаційною технологією
    (Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2015) Сухацький, Ю. В.; Знак, З. О.; Мних, Р. В.
    Наведено результати енергетичного аналізу роботи гідродинамічного струменевого кавітатора. Встановлено залежність величини енергії, що виділяється внаслідок кавітації, від конструктивних параметрів сопел та їх просторової конфігурації. Виконано регресивний аналіз, який дає змогу оцінити вплив кожного з факторів (діаметра сопел та кута атаки струменів) на результативну величину теплової енергії у випадку використання різної кількості сопел. Показано, що найефективніше оброблення водного середовища досягається у разі використання 3-х сопел діаметром 1,6 мм за кута атаки струменів близько 50 градусів. The article presents the results of the energy analysis of a hydrodynamic jet cavitator. The dependency of the magnitude of energy released as a result of cavitation on the nozzle design parameters and their spatial configuration was defined. The authors performed the regression analysis, which allows for estimating the impact of each factor (the nozzle diameter and the angle of jets attack) on effective heat value in case of using different numbers of nozzles. It is shown, that the most effective treatment of the water environment is achieved when using 3 nozzles with a diameter of 1,6 mm at an angle of jets attack around 50 degrees.
  • Thumbnail Image
    Item
    Визначення довжини ділянки повторного приєднання потоку за діафрагмою та соплом
    (Видавництво Львівської політехніки, 2013) Орел, В. І.
    На основі літературного огляду одержано, що довжина ділянки повторного приєднання потоку не перевищує 10 та 6 висот уступу за діафрагмою при течії відповідно повітря та води та 8 висот уступу за соплом при течії повітря. On the basis of literary review the length of reattachment region of the stream does not exceed 10 and 6 of recirculation height after an orifice plate at the flow of air and water accordingly and 8 of recirculation height after a nozzle at the flow of air was obtained.