Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 89
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток експорту наукомістких послуг як каталізатор інноваційної діяльності
    (Видавництво Львівської політехніки, 2005-03-01) Адамів, М. Є.; Петрова, Я. Ю.; Adamiv, M. Ye.; Petrova, Ya. Yu.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Обґрунтовано актуальність розвитку експорту наукомістких послуг як каталізатора інноваційної діяльності. Розглянуто та проаналізовано сутність і структуру наукомістких послуг та наукомістких бізнес-послуг. Уточнено сутність поняття «наукомісткі послуги». На підставі отриманих результатів дослідження побудовано порівневу модель розвитку експорту наукомістких послуг як каталізатора інноваційної діяльності. В межах підготовленої моделі обґрунтовано пріоритетні цілі, стейкхолдерів та напрями розвитку експорту наукомістких послуг, а також вплив таких операцій на макро-, мезо-, мікрорівні національної економіки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості інноваційного менеджменту в діяльності міжнародних компаній
    (Видавництво Львівської політехніки, 2021-02-25) Кара, Н. І.; Зинич, Л. В.; Kara, N. I.; Zynych, L. V.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Розглянуто роль та особливості інноваційного менеджменту в діяльності підприємства на досвіді іноземних компаній. Обґрунтовано сутність інноваційного менеджменту, його завдання та функції. Відображено взаємозв’язок між типами інновацій та інноваційним менеджментом. Наведено приклади іноземних компаній, які стали одними із передових у своїй галузі завдяки управлінню інноваціями.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості правової політики у сфері інновацій та інтелектуальної власності
    (Видавництво Львівської політехніки, 2020-03-01) Малець, Марта; Malets, Martha; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    У статті досліджується правова політика у сфері інновацій та інтелектуальної власності. Обґрунтовано необхідність інноваційного розвитку України як одного з головних чинників соціально-економічного розвитку. Проаналізовано підходи до визначення сутності категорії «інноваційна діяльність» та визначено проблеми правового регулювання інноваційної діяльності у контексті з інтелектуальною діяльністю за забезпечення інноваційного розвитку держави та її регіонів. Уточнено сутність правової політики щодо активізації та розвитку інноваційної складової національної економіки. Проаналізовано зміст основних нормативних документів щодо здійснення інноваційної діяльності на предмет наявності правових мотиваційних інструментів активізації. Систематизовано основні мотиваційні інструменти, що можуть бути використаними для підвищення ефективності чинного законодавства. Підкреслюється, що підвищення правової культури щодо прав інтелектуальної власності, захисту прав інтелектуальної власності може забезпечуватися саме у процесі інноваційної діяльності. Окреслено напрями правової політики, направленої на активізацію інноваційного розвитку через розвиток охорони та захисту інтелектуальної власності як складової інноваційної діяльності. Наголошено, що інноваційна політика виступає складовою соціально-економічної та правової політики, спрямована на стимулювання інтелектуальної діяльності, створює передумови для ефективного розвитку інноваційної системи держави. Право є інструментом регулювання суспільних, зокрема економічних відносин. Ефективність права в регулюванні економічних відносин залежить і від того, наскільки повно воно відображає економічні потреби суспільства. Вказано на те, що правова політика у сфері інновацій покликана поєднувати публічно-правові та приватноправові інтереси може бути виражена в таких формах: правотворча політика; політика реалізації права; політика інтерпретації права; політика правової освіти; правоохоронна та правозахисна політика. Натомість, правотворча політика у сфері інновацій – це науково обґрунтована, послідовна та системна діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства щодо створення необхідних правових умов для ефективної інноваційної діяльності шляхом розробки і прийняття нормативної бази у галузі інноваційного розвитку. Водночас, політика реалізації права у сфері інновацій становить науково-обґрунтовану, послідовну та системну діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування, недержавних структур зі створення правової інфраструктури з метою реалізації інтелектуальних прав.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблеми інституційного забезпечення інноваційного розвитку в Україні
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-26) Луцків, О. М.; Lutskiv, O.; Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України”; Institute of Regional Research named after M. I. Dolishniy of the NAS of Ukraine
    Приділено увагу дослідженню проблем інституційної підтримки інноваційного розвитку в Україні. Проаналізовано нормативно-правову і законодавчу базу забезпе- чення інноваційної діяльності та запропоновано способи її коригування. Виокремлено суб'єкти інституційного забезпечення інноваційної діяльності. Вивчено проблеми в сфері інституційного забезпечення інноваційного розвитку та інституційний інстру- ментарій економічної політики держави. Охарактеризовано основні інститути інноваційної діяльності. Проаналізовано європейський досвід інституційної підтримки та стимулювання інноваційних процесів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проектний підхід до управління інноваційною діяльністю підприємства
    (Видавництво Львівської політехніки, 2010-02-23) Петрович, Й. М.; Дзюбіна, А. В.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Розглянуто актуальні проблеми організування інноваційної діяльності підприємств на основі проектного підходу, проаналізовано погляди сучасних дослідників щодо застосування методології проектного менеджменту в управлінні інноваційною діяльністю, узагальнено переваги проектного підходу в її організуванні, а також розглянуто оптимальні організаційні структури для здійснення проектної інноваційної діяльності. Висвітлено особливості співвідношення життєвих циклів інноваційного продукту та інноваційного проекту.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інноваційна активність малих підприємств: проблеми та перспективи
    (Видавництво Львівської політехніки, 2010-02-23) Кіндрацька, Г. І.; Кулиняк, Ю. І.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Проаналізовано стан та проблеми інноваційної діяльності малих підприємств, досліджено чинники і тенденції зміни їх інноваційної активності, визначено переваги переходу до системно-орієнтованої мережевої інноваційної моделі та розроблено рекомендації щодо вирішення зазначених проблем з метою підвищення значення малого підприємництва у забезпеченні умов інноваційно-технологічного розвитку України.
  • Thumbnail Image
    Item
    Удосконалення системи житлово-комунального обслуговування населення
    (Видавництво Львівської політехніки, 2010-02-23) Процак, К. В.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Проаналізовано взаємовідносини споживачів житлово-комунальних послуг та комунальних підприємств. Розглянуто основні проблеми ефективності житлово-комунального обслуговування населення та запропоновано можливі інноваційні способи вирішення зазначених проблем.
  • Thumbnail Image
    Item
    Управління інноваційною діяльністю підприємств та організацій на засадах інтрапренерства
    (Видавництво Львівської політехніки, 2010-02-23) Пашкевич, М. С.; Гаврилишина, О. В.; Національний гірничий університет, м. Дніпропетровськ
    Обґрунтовано вплив процесів, пов’язаних з інтрапренерською діяльністю, на ефективність управління інноваційним розвитком підприємства (організації) та економіки України загалом. Підкреслено виняткову роль здійснення інтрапренерської діяльності у вищих навчальних закладах дослідницького типу для підготовки фахівцівінтрапренерів як основи управління підприємствами (організаціями) з інноваційною моделлю господарювання. Наведено результати соціологічного опитування щодо вмотивованості студентів одного з ВНЗ до підприємництва (інтрапренерства).
  • Thumbnail Image
    Item
    Деякі аспекти управління інноваційними проектами
    (Видавництво Львівської політехніки, 2017-03-28) Матвій, І. Є.; Матвій, С. І.; Matviy, I. Y.; Matviy, S. I.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Розглянуто різні підходи щодо трактування таких економічних категорій, як “інновації”, “інноваційний проект” та “управління інноваційним проектом”. Проана- лізовано основні аспекти реалізації інноваційних проектів в Україні на основі переліку включених проектів до державного реєстру. Визначено, що перспективними напрямами активізації інноваційної діяльності в Україні є участь у різних міжнародних програмах, грантах, реалізація спільних інноваційних проектів з іншими країнами, залучення коштів міжнародних фінансових установ під реалізацію проектів, реалізація інновацій- них проектів за кошти місцевих органів влади та підприємств тощо. Розглянуто основні складові забезпечення ефективного управління інноваційними проектами.
  • Thumbnail Image
    Item
    Аналіз стану інноваційного розвитку промисловості України
    (Видавництво Львівської політехніки, 2017-03-28) Вовченко, О. В.; Vovchenko, O. V.; Державний університет “Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва НАН України”; SI “Institute for Scientific and Technological Potential and Science History named after G.M. Dobrov NAS of Ukraine”
    Проаналізовано сучасний стан інноваційної діяльності промислових підприємств в Україні у період 2011–2015 рр. Визначено причини, які знижують активність інно- ваційної діяльності, та розроблено пропозиції щодо їх усунення. Зроблено акцент на тому, що стримуваний процес розвитку науково-технічної сфери призводить до деформації структурних елементів економіки та переважання низькотехнологічних виробництв, які є несприйнятливими до наукових досягнень і не здатні забезпечити підвищення конкурентоспроможності економіки. Зроблено висновок про те, що активний розвиток інноваційної діяльності має стати пріоритетним у реформуванні економіки країни.