Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Strength of inclined cross-sections of reinforced concrete protective shells under the action of punching
    (Видавництво Львівської політехніки, 2022-03-03) Кархут, І. І.; Karkhut, Ihor; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Вивчено досвід армування та підсилення похилих перерізів у зонах впливу поперечних сил та навантаження продавлювання різними матеріалами та конструктивними заходами. Подано результати експериментальних досліджень похилих перерізів захисних конструкцій на ділянці впливу місцевого аварійного навантаження продавлювання. За результатами експериментальних досліджень 12 зразків отримані руйнівні зусилля продавлювання. Наведено результати порівняння розрахунків міцності за різними гіпотезами та методиками для зразків, виготовлених із важкого бетону на портландцементі двох класів міцності на стискання С10/12, С16/20 із застосуванням додаткового горизонтального армування та без нього. В статті наведено армування та міцність похилих перетинів за кута руйнування γ = 40°. Виконано аналіз результатів та розроблено рекомендації із конструювання похилих перерізів тонких плит та оболонок у зоні продавлювання. Отримані експериментально значення несучої здатності бетонних та залізобетонних зразків під час продавлювання добре корелюють із результатами, теоретично визначеними за залежностями, що враховують нагельний ефект арматури та фактичну міцність бетону. Максимальні відхилення теоретичних значень від експериментальних 0–(+30) % як під час руйнування по похилих, так і по нормальних перетинах. Забезпечити відсутність зминання бетону стержнями та розколювання у площині горизонтальних сіток рекомендовано обмеженням максимальних діаметрів та кроку арматури, мінімального класу бетону. Очевидні технологічні переваги дають змогу рекомендувати застосування на ділянках імовірного прикладання місцевого аварійного динамічного навантаження додаткових горизонтальних сіток замість вертикальних хомутів
  • Thumbnail Image
    Item
    Оптимізація конструкції пуансона технологічної оснасткиштампу з метою підвищення його експлуатаційних характеристик
    (Видавництво Львівської політехніки, 2017-03-28) Велика, О. Т.; Лясковська, С. Є.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Проведено аналіз конструкції та креслення пуансона, який забезпечує гнуття деталі у процесі її виготовлення штампуванням. Особливу увагу приділено аналізу варіанта пуансона, який у процесі зміни умов експлуатації, що призвело до зміни навантаження, руйнувався. Запропоновано конструкцію пуансона, яка витримує змінені умови роботи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Stress-strain behavior, cracking and bearing strength of foam concrete slabs punched through ricid stamps
    (Видавництво Львівської політехніки, 2014) Verba, V.; Demchyna, K.
    The article is devoted to the stress-strain behavior, cracking and bearing strength of plain and reinforced non-autoclaved foam concrete slab spunched through rigid stamp. Experimental researches were held on slabs freely supported along the contour. Authors made an effort to determine the level of loading that corresponded the start of cracking and it was set at the level of 0,6 N cr . There was also evaluated the ultimate tensility of foam concrete. Досліджено несучу здатність, тріщиноутворення та деформативність армованих та неармованих плит, виготовлених із безавтоклавного пінобетону, які випробовувалися на продавлювання жорстким штампом. Експериментальні дослідження проводилися на вільно опертих по контуру плитах. Автори зробили спробу встановити навантаження початку тріщиноутворення у пінобетонних плитах, які продавлюються, що становило ≈ 0,6 від N cr , та граничну розтягуваність пінобетону.