Місто та його образ як фактори формування утопії

Окреслено певні аспекти буття міста як особливого цивілізаційного утворення суспільного буття (будівництво за планом, управління; зосередження людей, пов’язаних з наукою, освітою, видавництвом, релігійною діяльністю), що вплинули на виникнення утопії як інтелектуального явища, а також на диференціацію утопій на політичну, сцієнтистську, релігійну; на позитивну і негативну. In given article certain aspects of the being of town as peculiar formation of civilized social being is described (building of town according to the plan, ruling; stuff of people, connected with science, education, publishing and religious activity) in the aspect of its influence over the appearance of utopia as intellectual phenomenon, and also over the differentiation of utopias into political, scientific, religious; into positive and negative.

утопія, місто, простір суспільного буття, цивілізація, utopia, town, space of social being, civilization

Петрушенко О. Місто та його образ як фактори формування утопії / Оксана Петрушенко // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2007. – № 578 : Філософські науки. – С. 74–79. – Бібліографія: 11 назв.