Науково обґрунтовано методику обчислення інтегрального показника оцінювання фінансово-економічного стану лізингоотримувачів – машинобудівних підприємств із використанням методів багатовимірного аналізу – факторного та дискримінантного. За допомогою факторного аналізу вихідну сукупність підприємств поділено на певну кількість класів за показниками фінансово-економічного стану, а дискримінантний аналіз дав змогу обґрунтувати інтегральний показник оцінювання фінансово- економічного стану лізингоотримувачів. It was proposed of elaboration the integral indicator of financial-economic of leasinggetting of machinebuilding enterprises basing on methods of multivariate analysis: discriminant and factor. Using factor analysis the entry data was divided on classes by the financial-economic indicators. In the way of using discrimіnant analysis it was formed integral indicator and disrimіnant functions. It helps to simplified for leasinggiving the procedure of evaluation of financial-economic base of leasinggeting and process of leasing providing.

лізинг, фінансово-економічний стан, лізингоотримувач, дискримі- нантний аналіз та, факторний аналіз, leasing, financial-economic base, leasinggetting, discriminant analysis and factor, analysis

Загородній А. Г. Інтегральний показник оцінювання фінансово- економічного стану лізингоотримувачів (на прикладі машинобудівних підприємств) / А. Г. Загородній, Н. І. Подольчак // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2008. – № 628 : Проблеми економіки та управління. – С. 101–107. – Бібліографія: 4 назви.