Проаналізовано основні причини існування тіньових процесів (відсутність повноцінного ринкового середовища, важкість податкового навантаження, наявність недостатньо контрольованого кордону, поширення прихованої зайнятості, структурні диспропорції) в економіці західного прикордонного регіону України у трансформаційний період. Автором також виділено пріоритети у регіональній політиці та загальній детінізації економіки цього регіону. Reasons of origin of shadow processes (absence of valuable market environment, difficulty of the tax burden, presence of not enough controlled border, expansion of the hidden employment, structural disproportions) are analysed in the economy of western frontier region of Ukraine in a transformation period. Also an author is selected the row of priorities of regional policy and general de-shadowing of economy of this region.

тіньова економіка, податкова політика, прихована зайнятість, прикордонний регіон, перехідна економіка, Європейський Союз, shadow economy, tax policy, hidden employment, frontier region, transition economy, European Union

Чайковський Р. Й. Причини існування тіньової економіки у прикордонному з Європейським Союзом регіоні / Р. Й. Чайковський // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2008. – № 611 : Проблеми економіки та управління. – С. 98–104. – Бібліографія: 4 назви.