Із залученням письмових та археологічних джерел проаналізовано діяльність князів Данила Романовича, Лева Даниловича (близько 1228–1301), Володимира Васильовича, Мстислава Даниловича та Юрія Левовича як політиків, полководців і військових організаторів на тлі військово-політичної ситуації у Східній Європі. Розглянуто особливості української зброї та військової техніки другої половини XIII ст. In article with attraction of written and archaeological sources considered the historical aspects of Analyzed dukes Danylo Romanovych, Lev Danylovych (1228–1301), Volodymyr Vasylkovych, Mstyslav Danylovych and Jury Lvovych activity as war-lords and military organizers on the European scale. Expose of questions of Ukrainian weapons and military techniques in XIII centuries.

Кійко В. І. Військово-політична діяльність галицько-волинських князів у другій половині XIII – на початку XIV ст. / В. І. Кійко // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2007. – № 584 : Держава та армія. – С. 31–37. – Бібліографія: 31 назва.