2018-02-26

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Наведено метод захисту окремих ділянок пам’яті в мікроконтролерах фірми STM, які можуть бути використані для зберігання секретних ключів шифрування даних, за допомогою спеціального апаратного блоку «Firewall». Цей метод забезпечує доступ до певних областей пам’яті мікроконтролера тільки з визначених конфігурацією апаратного блоку ділянок пам’яті програм і блокує доступ з інших областей пам’яті. Оскільки до мікроконтролерів фірми STM можна підключати зовнішню як Flash, так і SRAM (для розширення пам’яті програм і даних), було досліджено як захист ділянок зовнішньої пам’яті, так і спроби доступу з них до захищених областей.
The proposed article demonstrates how to protect some memory areas in STM microcontrollers, what could be used for secret cypher keys storing, by using special hardware block “Firewall”. This method provides access to predefined microcontroller’s memory areas form configured in “Firewall” address space and blocks access from another program memory space. Since, STM microcontrollers provides connection to external Flash and SRAM for address space expanding, memory protection with “Firewall” was investigated when unauthorized code from external memory tries to get access to protected memory areas.

мікроконтролери, шифрування, ключі шифрування, microcontrollers, cyphering, secret keys

Бачинський Р. В. Метод захисту ключів шифрування в мікроконтролерах з використанням спеціальних апаратних блоків / Р. В. Бачинський // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Комп’ютерні системи та мережі. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2018. — № 905. — С. 3–7.