Важливим завданням сучасної освіти є громадянське та патріотичне виховання молоді, формування у допризовної молоді України високої патріотичної свідомості, вірності Вітчизні, готовності до сумлінного виконання своїх конституційних обов’язків. Необхідно також, щоб допризовники не тільки були фізично та морально підготовлені до військової служби, але й мислили критично і незалежно, знали свої права і обов’язки, усвідомлювали, що готуючи себе до захисту Вітчизни, є важливими учасниками демократичних процесів. Тому вимогою часу та актуальним завданням вітчизняної освіти є інтеграція громадянознавчих аспектів у систему військово-патріотичного виховання молоді. The important task of modern education is civil and patriotic upbringing, formation of high civic consciousness of youth of Ukraine preparing to military service, faithfulness to the Motherland, readiness to honest following the Constitutional duties. It is also necessary to prepare them not only physically and morally for military service; but also to teach them critical and independent thinking; to make them know their rights and duties; to make them fill important participants of the democratic process while getting ready to protect their Motherland. Therefore the actual task of contemporary education is the integration of civic aspects into the system of youth upbringing.

Вербицька П. В. Громадянознавчі аспекти у системі військово-патріотичного виховання допризовної молоді / П. В. Вербицька // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2006. – № 572 : Держава та армія. – С. 200–205. – Бібліографія: 11 назв.