2022-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”
Lviv Politechnic Publishing House

Однією із важливих проблем фінансового менеджменту на підприємстві є управління оборотними активами. Політика управління оборотним капіталом підприємства спрямована на забезпечення довгострокової виробничої та ефективної фінансової діяльності підприємства, що досягається через пошук компромісу між ризиком втрати ліквідності та ефективністю роботи. Реалізація такої політики передбачає визначення необхідного рівня оборотних активів та оптимізацію структури джерел їх фінансування. Розраховано показники, що характеризують оборотність засобів або їх джерел, оскільки саме вони насамперед відображають ділову активність підприємства у фінансовій сфері. Розрахунки виконано за 2018–2020 рр. на матеріалах ПАТ “Укрнафта” і в абсолютному вираженні доповнено розрахунками відхилень, що дає змогу простежити зміну показників у динаміці. Запропоновано розрахунок інших показників, котрі допомагають оцінити ефективність використання оборотного капіталу досліджуваного підприємства. Запропоновано трактування отриманих результатів. Показано, що на тривалість перебування засобів в обороті впливають зовнішні та внутрішні фактори. До зовнішніх факторів зараховано: сферу діяльності підприємства, галузеву належність, масштаби виробництва, економічну ситуацію у країні. Практичне впровадження запропонованих у статті заходів для підвищення ефективності формування та використання оборотного капіталу дасть змогу максимально ефективно використовувати власні ресурси для забезпечення стабільної фінансової діяльності підприємства.
It consists in generalizing the system of financial monitoring of working capital, aimed at improving the efficiency of its use in industrial enterprises of Ukraine (on the example of PJSC Ukrnafta) and developing methodological approaches to forming a working capital management system in a market economy, the implementation of which will help ensure the competitiveness of economic entities.

оборотний капітал, показники прибутковості, показники майнового стану, фондовіддача, фондоємність, показники фінансової стійкості, рентабельність, ліквідність, платоспроможність, Working Capital, Profitability Indicators, Property Status Indicators, Return On Assets, Capital Intensity, Financial Stability Indicators, Profitability, Liquidity, Solvency

Danylkiv Kh. P. Comprehensive analysis of efficiency of working capital of industrial enterprise / Kh. P. Danylkiv, N. Ye. Hembarska, E. Aydin // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Проблеми економіки та управління. — Lviv : Lviv Politechnic Publishing House, 2022. — Vol 6. — No 1. — P. 69–80.