CALS як вектор стратегічного розвитку високотехнологічного підприємства

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Розкрито сутність CALS як сучасної концепції інформаційної підтримки життєвого циклу складної наукомісткої продукції. Розглянуто трансформації зазначеної концепції від моменту її виникнення до наших днів. Охарактеризовано склад сучасної світової CALS-спільноти. Наведено приклади реалізації CALS-проектів. Визначено інструменти та важелі впливу запровадження CALS-технології на ефективність процесів розробки, виробництва, післяпродажного сервісу наукомісткої продукції. Постульовано CALS як вектор стратегічного розвитку високотехнологічного під¬приємства. The essential moments of CALS - the newest concept of complex knowledgeable product’ life cycle management information support - are announced in an article. Also, were described the genesis of the noted concept, from the emerging times till our days. Author characterizes worldwide contemporary social body of CALS-community. The CALS-project results are presented too. Author identified instrumental base and ways that CALS- technology’s providing affected to the efficiency of knowledgeable product’ processes of designing, production and post-sell service. CALS were postulated such as hi-tech enterprise’ strategic development vector.

Омельяненко Т. В. CALS як вектор стратегічного розвитку високотехнологічного підприємства / Т. В. Омельяненко // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2007. – № 579 : Проблеми економіки та управління. – С. 506–510. – Бібліографія: 9 назв.