Видавництво Львівської політехніки

Розглянуто способи синтезування нейронних контролерів, що використовуються для керування нелінійними динамічними об’єктами, проаналізовано проблеми формування навчальних послідовностей, ефективність моделей, а саме: тривалість навчання, швидкодію, порівняння точності відтворення потрібних вихідних сигналів. Рассмотрены способы синтезирования нейронных контролеров, используемых для управления нелинейными динамическими объектами. Обсуждаются проблемы формирования обучающих последовательностей, эффективность моделей, а именно: длительность обучения, быстродействие, сравнение точности воспроизведения соответствующих выходных сигналов. Some issues concerning the neural networks application in automatic control of non-linear objects are presented in this paper. Several teaching sequences configuration creation, and their efficiency, i.e. the reaction time duration, processing rate and precision comparison are discussed.

Проектування нейроконтролерів для керування нелінійними об’єктами другого порядку / Маркіян Наконечний, Юрій Гірняк, Орест Івахів, Тарас Репетило // Вимірювальна техніка та метрологія : міжвідомчий науково-технічний збірник / Національний університет "Львівська політехніка" ; відповідальний редактор Б. І. Стадник. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2014. – Випуск 75. – С. 102–106. – Бібліографія: 11 назв.