Видавництво Львівської політехніки

Розглянуто особливості процесу збереження фондів книжкових пам'яток XIX – початку XX століття у Центральній науковій бібліотеці ХНУ імені В. Н. Каразіна. Подано короткий екскурс в історію ЦНБ ХНУ та сучасний стан бібліотеки. Звернено увагу на необхідність використання електронних ресурсів у сучасній бібліотеці з метою залучення нових читачів. Акцентовано на напрямках діяльності зі збереження фондів – поцифруванні та зберіганні у електронному архіві ЦНБ eScriptorium. The article describes the features of collection conservation of 19th and early 20th century in the Central Scientific Library of Karazin Kharkiv National University. CSl brief history and current situation are described. Attention is drawn to the requirement for the use of electronic resources in modern library to attract new readers. The research has emphasised the course of action, namely digitization and preservation of information in CSL eScriptorium.

бібліотека, збереження фондів, поцифрування, електронний архів, інвентаризація, library, collection preservation, digitization, electronic archive, inventarisation

Штан Г. В. Шляхи збереження книжкових пам'яток ХІХ – початку ХХ століття у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна / Г. В. Штан // Сучасні проблеми діяльності бібліотеки в умовах інформаційного суспільства : матеріали шостої міжнародної науково-практичної конференції, 10–11 вересня 2015 року, Львів / Національний університет «Львівська політехніка», Науково-технічна бібліотека ; [редакційна колегія: О. В. Шишка, І. О. Бєлоус, Р. С. Самотий, А. І. Андрухів]. – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2015. – С. 157–160. – Бібліографія: 5 назв.