Алгоритм пошуку оптимальної кількості кластерів

Authors

Стех, Ю. В.
Файсал, М. Е.
Лобур, М. В.
Керницький, А. Б.

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Пропонується новий алгоритм оптимальної кількості кластерів для задач кластерного аналізу багатовимірних об'єктів. Центри кластерів знаходяться за допомогою нейроподібної процедури. Алгоритм не вимагає жодної початкової інформації про кількість і розміщення центрів кластерів. Наведені результати тестових досліджень. The new algorithm of optimum amount of clusters is offered for the tasks of cluster analysis of multidimensional object. Centers of clusters are search by neurolike procedure. Analgorithm requires not a single initial information about an amount and placing of centers of clusters. The results of researches of tests are resulted.

кластерний аналіз, багатовимірний об'єкт, алгоритм, cluster analysis, mbltidimensional object, algorithm

Алгоритм пошуку оптимальної кількості кластерів /Ю. В. Стех, М. Е. Файсал, М. В. Лобур, А, Б. Керницький // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2009. – № 651 : Комп'ютерні системи проектування. Теорія і практика. – С. 129–132. – Бібліографія: 5 назв.