Стаття присвячена питанням адміністративної відповідальності за порушення екологічної безпеки в Чорнобильській зоні відчуження, окресленню її загальної характеристики, аналізу нормативно-правових актів на предмет їх відповідності реаліям сьогодення та розробці можливих шляхів і напрямків удосконалення законодавства. Визначено, що під адміністративною відповідальністю за порушення екологічної безпеки в Чорнобильській зоні відчуження слід розуміти передбачене нормами адміністративного права і здійснюване у відповідній правовій формі правовідношення, яке виникає між державою в особі її спеціальних органів і особою (фізичною, службовою або юридичною), що вчинила порушення екологічної безпеки в Чорнобильській зоні відчуження, з приводу застосування до порушника відповідних заходів державного примусу, передбачених нормами адміністративного права.
The article is devoted to questions of administrative responsibility for violation of ecological safety in the Chоrnobyl exclusion zone, outline its general characteristics, analysis of legal acts on their conformity to the realities of the present and the development of possible ways and areas of improvement of legislation. It has been determined that under the administrative responsibility for violation of ecological safety in the Chорrnobyl exclusion zone should be understood as the legal relationship established in the relevant legal form, which arises between the state in the person of its special bodies and the person (physical, official or legal) that committed the violation ecological safety in the Chоrnobyl Exclusion Zone, concerning the application to the offender of appropriate measures of state coercion provided for by the norms of administrative law.
Статья посвящена вопросам административной ответственности за нарушение экологической безопасности в Чернобыльской зоне отчуждения, обрисовке ее общей характеристики, анализа нормативно-правовых актов на предмет их соответствия реалиям и разработке возможных путей и направлений совершенствования законодательства. Определено, что под административной ответственностью за нарушение экологической безопасности в Чернобыльской зоне отчуждения следует понимать предусмотренное нормами административного права и осуществляемое в соответствующей правовой форме правоотношение, которое возникает между государством в лице его специальных органов и лицом (физическим, должностным или юридическим), совершившим нарушение экологической безопасности в Чернобыльской зоне отчуждения, по поводу применения к нарушителю соответствующие меры государственного принуждения, предусмотренные нормами административного права.

адміністративно-правове забезпечення, адміністративна відповідальність, екологічна безпека, Чорнобильська катастрофа, administrative-legal support, administrative liability, ecological safety, Chornobyl catastrophe, административно-правовое обеспечение, административная ответственность, экологическая безопасность, Чернобыльская катастрофа

Кожем’яка І. Адміністративна відповідальність за порушення екологічної безпеки в Чорнобильській зоні відчуження / І. Кожем’яка // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2019. — № Випуск 21. — С. 147–153.

Endorsement

Review