Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”

Для вимірювань сигналів низького рівня використовуються підсилювачі з малими власними шумами, внесок яких у загальний шум описується шумовими параметрами та еквівалентними шумовими схемами, які в науковій літературі наведені досить широко, але без належного зіставлення і визначення сфер їх доцільного використання. В роботі проведено їх оглядовий аналіз, показані переваги і недоліки, а також визначено найперспективніші області їх застосування. Amplifiers with low noise, which contribution into total noise are described by noise parameters and equivalent noise schemes, are used for measuring of low-level signals. These parameters and schemes are widely considered in literature but without sufficient comparison and determining of their expedient application spheres. In this article their review analysis is carried out, advantages and disadvantages are shown and the most efficient domains of their using are pointed out.

Нічога В. Аналіз шумових параметрів та еквівалентних шумових схем підсилювальних пристроїв /Огляд/ / Віталій Нічога, Олег Остап, Петро Дуб // Вісник Державного університету «Львівська політехніка». – 2000. – № 399 : Радіоелектроніка та телекомунікації. – С. 65–75. – Бібліографія: 15 назв.